KOMENTARZE
Andrzej Janisz

Andrzej Janisz

Polska ciężka artyleria w MMA

Kiedyś był problem z zawodnikami wagi ciężkiej w Polsce. Teraz jest zdecydowanie lepiej i gdyby ktoś się uparł to mógłby zorganizować dobry turniej w tej kategorii. Grabowski, Omielańczuk, Kita, Tybura, Bedorf, Pudzianowski, Włodarek, Andryszak, Bajor, Nastula czy Waluś są w staniezapewnić ...
Andrzej Janisz

Andrzej Janisz

Gale w Brazylii zawsze są nieprzewidywalne

To była najkrótsza gala UFC jeśli wziąć pod uwagę czysty czas walk. Zjedenastu pojedynków, dziewięć zakończonych przed czasem, w tym aż siedem w pierwszej rundzie.
Andrzej Janisz

Andrzej Janisz

Amerykańscy żołnierze walczą w MMA

MMA to sport brutalny, wojna to również zajęcie niekoniecznie dla mięczaków. Idą w parze, tym bardziej, że w opisywaniu walk często sięgamy do militarnych konotacji.
Andrzej Janisz

Andrzej Janisz

Nieznany mistrz Europy z Polski

Żal mi zawsze sportowców, którzy uprawiają mniej popularne dyscyplinysportu. Trenują bardzo ciężko, w zawodach walczą mężnie, zdobywają tytuły i medale, a sławy i pieniędzy jak nie było, tak nie ma. Chyba, żeprzytrafi się to podczas Igrzysk Olimpijskich. Tak wtedy jest inaczej, bo ...
Andrzej Janisz

Andrzej Janisz

Absurdu nigdy za wiele

Poniedziałek, 7 dzień października. Sportowe strony Gazety Wyborczej. Plakat, nie żeby jakiś wielki, ale jest, a na nim napis.  Ergo-Arena, MMAttack 4. Na nim zdjęcia i podpisy - Drwal, Sobotta, Jotko, Hallmann. I data - 26 października. Godzina 18-ta. Naprawdę!
Andrzej Janisz

Andrzej Janisz

Wielki powrót Józefa Warchoła

Józef Warchoł ma 49 lat, wielką karierę kick-bokserską za sobą i niespełnione marzenia. Udowodnił, że wiek nie jest przeszkodą, by je realizować. W Pruszkowie zadebiutował w MMA i pokonał przed czasem Kamila Bazelaka.
Andrzej Janisz

Andrzej Janisz

Zmiana warty w wadze lekkiej. Anthony Pettis ...

UFC ma szóstego w swej historii mistrza w kategorii lekkiej. Od Bensona Hendersona panowanie przejął Anthony Pettis, poddając go dźwignią łokciową już w pierwszej rundzie. W pojedynku dinozaurów MMA, powracający do UFC po 11 latach Josh Barnett szybko znokautował Franka Mira.
Andrzej Janisz

Andrzej Janisz

Po paru latach Torwar dla KSW był już za mały

MMA 10 lat temu było w powijakach, sam niewiele rozumiałem. Aż narodziła się Konfrontacja Sztuk Walki. Zaczęli w małej restauracji, a później Torwar był już dla nich za mały. Federacja obchodzi już 10. urodziny!
Andrzej Janisz

Andrzej Janisz

Jeszcze lepsza Bundesliga

Ruszyła z przytupem niebywałym. W dziewięciu meczach aż 37 goli, co dajeimponującą średnią ponad czterech bramek w jednym spotkaniu. Najwięcejna Stadionie Olimpijskim w Berlinie, gdzie wracająca po rocznej przerwie Hertha rozbiła występujący w europejskich pucharach Eintracht Frankfurt aż 6:1 ...
Andrzej Janisz

Andrzej Janisz

Krótka opowieść o Janie Urbanie

Imponuje mi Jan Urban. Konsekwencją w uporczywym stawianiu na uznany przez siebie za najlepszy styl gry, umiejętnością wyboru zawodników, z których, poza Dusanem Kuciakiem, nie może być pewny, że zagra w następnym meczu oraz niebywałym spokojem i cierpliwością.
Andrzej Janisz

Andrzej Janisz

Polacy w UFC. To jeszcze nie inwazja

To, że polskie MMA rozwija się niezwykle dynamicznie wiemy nie od dziś. Znakomicie wiedzie się sztandarowej organizacji KSW, która wykreowała prawdziwe gwiazdy, Mameda Chalidowa. Michała Materlę i Janka Błachowicza, a przeciwnicy dla nich sprowadzani klasę prezentują coraz wyższą.
Andrzej Janisz

Andrzej Janisz

Andrzej Grubba - Człowiek, którego nie ma

Powiedzieć o nim, że był najwybitniejszym polskim tenisistą stołowym, tojakby nic nie powiedzieć. Zliczyć medale, nagrody  i tytuły to dokonać ogromnej, ale tylko buchalterii. 
1 2
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij