KOMENTARZE
Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra

Bierzcie przykład ze "Szczupaka"

Polski zawodowy boks jest w kryzysie. O przyczynach długo można byłoby dyskutować. A w kryzysowych sytuacjach potrzebne są niekonwencjonalne metody. I takie już pojawiają się. Popatrzcie.
Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra

Diablo nadal na zakręcie. Jeszcze wróci na ...

Kariera Diablo Włodarczyka znalazła się na ostrym zakręcie. Od kiedy 2.5 roku temu stracił mistrzostwo świata, wygrał 3 walki, ale ani o krok nie przybliżył się do powrotu na tron.
Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra

Największy wojownik w polskim sporcie

Obejrzałem w pierwszy dzień Nowego Roku jeszcze raz film „Wojownik” Jacka Bławuta o Marku Piotrowskim i znów się wzruszyłem. Ale tylko człowiek o sercu z kamienia mógłby przejść obojętnie wokół historii i tragedii tego wspaniałego sportowca.
Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra

Pożegnajmy Kosmitę

W sobotę w nocy w legendarnej hali Inglewood Forum po raz ostatni (jeśli wierzyć deklaracjom) pojawi się w ringu były Kat, a teraz Kosmita Bernard Hopkins. Ten ostatni przydomek bardziej chyba mu teraz pasuje, bo to czego dokonał jest z kosmosu, a nie z tej ziemi.
Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra

Fenomen Gołoty ciągle żywy

W ostatnich dniach spędziłem wiele godzin z Andrzejem Gołotą i jego małżonką Mariolą. Mariola przyleciała do Polski na rozprawę sądową w Rzeszowie, pozwana przez skruszonego gangstera, sławnego świadka koronnego Jarosława S. zwanego "Masą". Domaga się on od pani Gołotowej 100 tysięcy złotych ...
Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra

Pijani sędziowie w Las Vegas?

Bokserskie święta, święta i po świętach. Walka Roku 2016 pomiędzy Siergiejem Kowaliowem i Andre Wardem o mistrzostwo świata WBO, WBA i IBF w półciężkiej za nami. Trochę rozczarowująca. Podobnie jak werdykt przyznający jednogłośną wygraną Wardowi 114:113.
Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra

O wyższości boksu nad MMA. Czy MMA nad ...

Kiedyś były dyskusje o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Teraz o wyższości boksu nad MMA (albo odwrotnie). Największy promotor MMA w naszym kraju Maciej Kawulski (do spółki z Martinem Lewandowskim) podszczypuje się na ten temat w mediach społecznościowych z największym ...
Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra

Koszmar Gołoty

Właśnie minęła 16 rocznica pamiętnej klęski Andrzeja Gołoty z Mikem Tysonem (20 października 2000 w Auburn Hills). To był koszmar. Nie tylko dla Gołoty, także dla dziennikarzy opisujących ten pojedynek. Dla mnie było to chyba najbardziej traumatyczne przeżycie w ponad 4-letniej ...
Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra

Przyjaciele martwią się o mistrza świata

Nie da się ukryć, że ostatnie zachowania Tysona Fury'ego wskazują na to, że bokserski czempion coraz bardziej odjeżdża. Być może do krainy, z której nie ma już powrotu na zawodowy ring.
Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra

Bokserzy będą sprzedawać bilety?!

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale po latach tłustych dla zawodowego boksu (także w Polsce) nadchodzą lata chude. Kryzys idzie z Ameryki, gdzie wszechpotężny wydawałoby się Al Haymon przędzie cieniutko, HBO i Showtime ograniczają liczbę gal, koncentrując się na PPV (które nie przynosi już ...
Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra

Brook nie słuchał Dempseya

Krótka, ale brutalna była ta walka Kella Brooka z Genadijem Gołowkinem, jedna z najbrutalniejszych w tym roku. Po prostu uliczna bójka, w której Gołowkin zrezygnował z techniki, żeby tylko zmaltretować Anglika, który zaszedł mu za skórę buńczucznymi wypowiedziami przed galą.
Andrzej Kostyra

Andrzej Kostyra

Nie bądź chamie zbyt chytry

To popularne przysłowie przypomniało mi się, gdy oglądałem ostatni finał Ligi Światowej w siatkówce. Pierwszy raz widziałem tak opustoszałe trybuny Tauron Areny, atmosfera jak na turnieju szachowym (przepraszam szachistów). Tak to już jest gdy ktoś zbyt chytry ustala ceny biletów.
1 2 3 4 5 6 7 8 9
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij