facebook twitter youtube instagram RSS
KOMENTARZE
Robert Zieliński

Robert Zieliński

Dla ministry Muchy tenis nie jest dyscypliną ...

Po reformie ministerstwa sportu tenis stracił 10 proc.dotacji i został zrównany z biatlonem, panczenami i strzelectwem. Z drugiej strony, nie łudźmy się, że dwa polskie półfinały Wimbledonu sprawiają, że jesteśmy już tenisowym mocarstwem. Sukcesy Radwańskiej i Janowicza to efekt determinacji ...
Robert Zieliński

Robert Zieliński

Fornalik, PZPN, Legia, „Lewy” – futbolowe ...

Co daje zostawienie Fornalika? Tylko oszczędności dla PZPN i stratę czasu dla kadry. Legia idzie w kierunku Mezengi i Arruabarreny, a nie Lewandowskiego. A „Lewy” sam nie wie, gdzie idzie.
Robert Zieliński

Robert Zieliński

Sport 2013, czyli pieniądze i prawnicy

Lewandowski gra ostatnio głównie o wysoki kontrakt, a podają mu piłkę prawnicy. Na Narodowym trwa proces z głównym wykonawcą, ado utrzymania stadionu trzeba dołożyć w tym roku 20 mln zł. Na linii PZPN – Fornalik też zaczyna pachnieć sądem, a stawka to 160 tys. zł miesięcznie do lipca 2014.
Robert Zieliński

Robert Zieliński

Nie mamy reprezentacji Polski

Dlaczego tylko zremisowaliśmy z Mołdawią? Przyczyn jest kilka, możnato analizować w najdrobniejszych szczegółach, ale jedna jest zasadnicza. Ponieważ nie mamy aktualnie (i od kilku ładnych lat – czyli późny Beenhakker i cała kadencja Smudy oraz Fornalika) reprezentacji Polski. Zresztą w ...
Robert Zieliński

Robert Zieliński

Mistrz Polski, czyli z czym do Europy

Legia Warszawa już wkrótce ma być wielka, ale to niestety tylko slogan. Zwykłe działania PR-owe, a w rzeczywistości trwa wyprzedaż zespołu i o Lidze Mistrzów nie ma co marzyć. Podobnie robili w ostatnich latach właściciele Wisły Kraków i Lecha Poznań.
Robert Zieliński

Robert Zieliński

Polska piłka rządzi światem

Tytuł jest tylko lekką prowokacją i ironią. Przecież w finale Ligi Mistrzów zagra aż trzech Polaków, dostaliśmy finał Ligi Europy w Warszawie, reformujemy ekstraklasę, a Francuz z Bordeaux już nam jest w kadrze niepotrzebny. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
Robert Zieliński

Robert Zieliński

Płynąc nie z Bońkiem, ale pod futbolowy prąd

Nie podoba mi się reforma ligi. Podział punktów, to okradanie piłkarzy. Nikt poważny na świecie tak nie robi. Złym pomysłem jest też likwidacja Młodej Ekstraklasy. Wygrany tego sezonu będzie jeden – Mariusz Rumak. A mistrzem Polski na pewno Bereszyński.
Robert Zieliński

Robert Zieliński

Piłkarska Polska - kraj trenerskich absurdów

Alex Ferguson kończy pracę trenerską w Manchesterze United po 27 latach. U nas trenerowi ciężko przetrwać w klubie 2 lata i 7 miesięcy. Paradoksalnie jest jeden szkoleniowiec, który nadaje się do zwolnienia. To… Jan Urban, który za chwilę pewnie zdobędzie z Legią dublet.
Robert Zieliński

Robert Zieliński

Nadludzie z Monachium

Genialnych fizjologów mają w Bayernie, skoro każdy prawie piłkarz tego klubu biega szybciej od niemal każdego zawodnika na świecie. Do tego są w stanie wykupić najlepszych piłkarzy swego rywala wfinale Ligi Mistrzów.
Robert Zieliński

Robert Zieliński

Po co Bayernowi Guardiola?

Człowiek, który rozbił Barcelonę i stworzył wielki Bayern Monachium odchodzi na emeryturę. Może Zbigniew Boniek byłby w stanie namówić JuppaHeynckesa na prowadzenie reprezentacji Polski? A Pep Guardiola może mieć karierę trenerską jak… Franz Smuda.
Robert Zieliński

Robert Zieliński

Piłkarski poker 2013 – sędziowie rządzą ...

Liczba sprzedanych meczów, wpływy mafii sędziowskiej zostały w Polsce (i na świecie) zminimalizowane. Błędów arbitrów jest jednak nadal multum. Do tego dochodzi problem ustawiania spotkań pod kątem bukmacherki. Reformy przepisów, nowe technologie, rzesze sędziów – niewiele dają.„Złote” czasy ...
Robert Zieliński

Robert Zieliński

Polska – kraj bez Achmetowów, z ligą ...

Upadające, zadłużone, niewypłacalne kluby, wyrobnicy futbolu za 80 tys. zł miesięcznie. Katastrofalny poziom ligi. Polskiej ekstraklasy nie uzdrowi ani system grupowy, ani 18, czy 20 zespołów. Potrzebna jest rewolucja.Konieczne są rządowe ulgi dla inwestorów, wymogi licencyjne promujące ...
1 2 3 4
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij