W turnieju preeliminacyjnym do Mistrzostw Europy wzięło udział dziesięciu graczy z naszego kraju. Fani, największe nadzieje wiązali z występem Ikealyou, Dzianego (obaj na co dzień reprezentują barwy Illuminar Honor Gaming – przyp. red.) oraz Dragostasa. O ile w przypadku duetu IHG od początku los okazywał się łaskawy, o tyle Dragostas już w pierwszej rundzie musiał pogodzić się z porażką i walkę o awans na ME, kontynuował w drabince przegranych.

 

Dziany, swoją przygodę z turniejem zakończył już na czwartej rundzie – przegrywając wszystkie spotkania (w obu wygranych, otrzymał walkowera – przyp. red.). Jego kolega z drużyny – Ikealyou – spisywał się o wiele lepiej, co rusz zgarniając kolejne zwycięstwa na swoim koncie. Szczęśliwą passę zawodnika IHG przerwał dopiero DrHippi, reprezentujący barwy Virtus.pro.

 

W drugim dniu rozgrywek, który zarówno Ikealyou jak i Dragostas kontynuowali w drabince przegranych, do meczu o awans dotrwał zawodnik Illuminar Honor Gaming. Bartek w pojedynku z Babblebox, który decydował o awansie na finały Mistrzostw Europy, zwyciężył wynikiem 3:2. Powtórkę spotkania, możecie obejrzeć poniżej.