Jednak oczy ekspertów i fachowców tenisowych oraz pasjonatów będą głównie skierowane na wielkie osobistości tenisowe w obecnym tenisie: Serenę Williams i Rogera Federera. Z pewnością emocje będą sięgały zenitu jak zawsze, ale zaciekawienie tegorocznym Wimbledonem jest szczególne. Otóż w zeszłym roku Roger Federer wygrywając Wimbledon po raz siódmy wyrównał rekord Pete'a Samprasa. Słynny Amerykanin były lider światowego rankingu ATP królował na kortach trawiastych w latach 90-tych tak jak Roger Federer obecnie. Jeżeli wygra w tym roku ustanowi nowy rekord.

Jeżeli chodzi o Serenę Williams to Amerykanka ma ogromną szansę wygrać swój ukochany turniej po raz szósty i tym samym zbliżyć się do wyniku jednej z najlepszych tenisistek w historii tenisa światowego Steffi Graf, która triumfowała na Wimbledonie siedem razy.

Dla Polaków to będzie również bardzo szczególny i pełen emocji oraz napięcia turniej. Polscy kibice będą głównie emocjonować się spotkaniami Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza oraz pozostałych polskich tenisistów biorących udział w turnieju eliminacyjnym. Ale to na Agnieszce i na Jerzym spoczywa duża presja. Obydwoje w zeszłym roku wyjeżdżali z Londynu bardzo zadowoleni i podbudowani. Oby również w takich nastrojach opuszczali tegoroczny Wimbledon.