KOMENTARZE
Jedną nogą już jesteśmy w trzeciej fazie
Polacy zakończyli zmagania w fazie grupowej siatkarskiego mundialu z kompletem punktów. Jak spisali się podopieczni Antigi? Co można poprawić w grze polskiego zespołu? Na co stać reprezentację Polski?

Już po pierwszym treningu na Stadionie Narodowym przed meczem z Serbią wiedziałem, że Polacy są w świetnej formie. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej podopieczni Antigi nie zachwycili, ale wygrali trzy do zera. Dla trenera to najwspanialsza informacja, że po kiepskim meczu jego drużyna schodzi z parkietu z pełną pulą i pewnym zwycięstwem. Z mocnej grupy wychodzimy z kompletem punktów, tylko jednym straconym setem i już jedną nogą jesteśmy w trzeciej fazie grupowej.

Słaba grupa? Wcale nie!

Nasza grupa wcale nie była słaba. Serbowie nie są gorsi od Amerykanów, a Argentyńczycy nie odstają umiejętnościami od Włochów. Nazwy reprezentacji nie grają i boisko weryfikuje fomę drużyn. USA zwyciężyło Ligę Światową, ale w tym momencie inne zespoły jeszcze nie były w szczycie formy. Nasi rywale stracili punkty, a to daje nam większą szansę na awans do kolejnej fazy turnieju.

Wszyscy grali świetnie

W każdym meczu wyróżniali się inni zawodnicy. W zespole wszystko jest dopracowane na najwyższym poziomie. Antiga wiedział od dawna jaką szóstką zagra, a do końca zastanawiał się tylko nad pozycją rozgrywającego. W ostatniej chwili postawił na Pawła Zagumnego i  jak się okazuje była to decyzja słuszna. W każdym spotkaniu fazy grupowej udowodnił swoją wartość, ale jest to zasługa również świetnego przyjęcia. Jeśli zabrakłoby dobrego przyjęcia i Pawła Zagumnego nie bylibyśmy tak skuteczni w ataku. Siatkówka jest sportem zespołowym i cieszy fakt, że zawodnicy świetnie współpracują.

Co pozostało do poprawy?

Do poprawienia jest zawsze wszystko. Z pewnością trzeba wyeliminować błędy własne. Często w głupich sytuacjach i prostych piłkach je popełniamy, a na takim poziomie nie powinno nam się to zdarzać. W kluczowych spotkaniach te piłki mogą zadecydować o wyniku spotkania. W meczach o medale wszystkie drużyny skrzętnie wykorzystają darmowe piłki!

Na co stać Polaków?

Przed mundialem mówiłem, że liczyć się będą w walce o medale cztery zespoły: Rosjanie, Brazylijczycy, Polacy i Amerykanie. USA narobiło sobie już trochę bigosu, ale nadal mają szanse na mundialowe podium. Drużyny, które prezentowały się dobrze w Lidze Światowej nie mogą na mundialu grać na najwższym poziomie, bo nie były w stanie utrzymać tak długo szczytowej formy.  

Francuskie "Team spirit"

Atmosfera w zespole była zawsze dobra, a dodatkowo Antigi znalazł wspólny język ze swoimi podopiecznymi. Zawodnicy przyzwyczaili się do innego sposobu treningu i wszystko poprawnie funkcjonuje. Stephane w pierwszym roku prowadzenia reprezentacji wprowadził do zespołu nowych zawodników, o których kilka lat temu nawet nikt by nie pomyślał. Drużyna Antigi ma jeszcze spore rezerwy, a francuskie treningi bardzo przypadły do gustu naszym reprezentantom.

pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij