KOMENTARZE
Czapki z głów. Oto mistrzyni!
Seria ciosów pod koniec drugiej rundy spowodowała, że Carla Esparza nie wytrzymała ataków Joanny Jędrzejczyk i sędzia przerwał pojedynek. Joanna Jędrzejczyk została mistrzynią UFC w kategorii słomkowej.

Trzy lata temu marzyliśmy by polski zawodnik trafił do UFC. Kiedyś był tam Tomasz Drwal, potem Maciej Jewtuszko, ale w 2012 roku kiedy uważaliśmy się już za europejską potęgę, nie było nikogo. Co jakiś czas wysyłaliśmy tam najlepszych zawodników KSW, Mameda Chalidowa, Michała Materlę i Jana Błachowicza, ale oni albo nie byli jeszcze gotowi, albo wcale się tam nie wybierali.

 

W tym samym czasie w olszyńskim Arrachionie do pierwszej walki MMA przygotowywała się wielokrotna medalistka najważniejszych imprez boksu tajskiego, Joanna Jędrzejczyk. Mistrzyni stójki i parterowa amatorka wydawała się trenerom Pawłowi Derlaczowi i Szymonowi Bońkowskiemu idealną kandydatką do walk w klatce. Tę pierwszą stoczyła w połowie maja 2012 roku z Sylwią Juśkiewicz i wygrała decyzją. Zapadła też decyzja. Idziemy w to, bo jest sens. Jeszcze jeden pojedynek pod koniec roku, dwa w następnym, za każdym razem z mocniejszą rywalką, ale bez przesady.

 

Prowadzona była ostrożnie z wyznaczonym celem. Nie było nim KSW. Joanna Jędrzejczyk i jej sztab mierzyli w UFC. Po znokautowaniu Rosi Sexton, która miała za sobą pojedynki z uznanymi na świecie zawodniczkami, była już gotowa. Najmocniejsza organizacja świata stała otworem. Nowa, a zarazem druga kategoria wagowa kobiet także. I Polka ją zawojowała. Nie tylko wygrywając z Julianą Limą de Carneiro i Claudią Gadelhą, ale pokazując unikalny styl walki stała się ulubienicą najważniejszych ludzi UFC i kibiców na całym świecie. W octagonie bezkompromisowa i brutalna, w kuluarach bezpretensjonalna i ujmująca. Joanna Jedrzejczyk, pierwsza polska mistrzyni UFC, pas przywiezie w kwietniu do Krakowa i to będzie najlepsza promocja tej gali. Panowie, czapki z głów. Oto mistrzyni!

pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij