Bastian nie jest w najlepszym humorze. Nic dziwnego, skoro cały czas musi zmagać się z kontuzją, ale on chce wyzdrowieć i robi wszystko w tym kierunku

- powiedział jego klubowy kolega bramkarz Manuel Neuer.

 

Schweinsteiger, kapitan mistrzów świata, musi jednak teraz przede wszystkim wykazać się cierpliwością. Nie tylko zabraknie go w dwóch najbliższych spotkaniach eliminacji ME 2016 - z Polską w sobotę i we wtorek z Irlandią, ale nie zagra też w kolejnym - 14 listopada z Gibraltarem. Nie będzie go też cztery dni później w towarzyskim meczu z Hiszpanią.

 

To spore osłabienie kadry Niemiec. Pomocnik Bayernu Monachium jest jednym z kluczowych piłkarzy w kadrze Loewa.

 

Cały czas mamy kontakt. Wiem doskonale jak się jego sprawy mają i czekam na niego cierpliwie. Wszyscy liczymy na to, że szybko do nas dołączy, ale w tej chwili jest trudno cokolwiek prognozować. Nie będziemy naciskać, bo potrzebujemy go w stu procentach zdrowego

- podkreślił menedżer reprezentacji Oliver Bierhoff.

 

Za Schweinsteigerem tęsknią także w Bayernie. - Nie mamy jednak zamiaru jeszcze bardziej na niego naciskać. Każdy uraz potrzebuje czasu - dodał trener Bawarczyków Hiszpan Pep Guardiola.

 

Loew pogodził się już z tym, że zobaczy kapitana w kadrze dopiero w marcu, kiedy będzie czekać Niemców mecz z Gruzją. W sobotę mistrzowie świata zmierzą się z Polską na Stadionie Narodowym w Warszawie. Początek spotkania o 20.45.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!