Bramkarz Wojciech Szczęsny zdecydowanie wygrał głosowanie na pierwszego bramkarza polskiej reprezentacji  i w sobotę potwierdził, że warto na niego stawiać. Zawodnik Arsenalu Londyn zgromadził 45,3 % głosów i nieznacznie wyprzedził drugiego w sondzie Kamila Glika.

 

Obrońca Torino w sobotę wykonał naprawdę świetną robotę i powstrzymywał większość ataków piłkarskich mistrzów świata. Niemcy przez ponad 90 minut nie potrafili przebić się przez polski blok defensywny na czele, którego stał właśnie Kamil Glik. Obrońca przegrał w głosowaniu z Wojciechem Szczęsnym tylko o niespełna 5% i zgromadził 40,4 %.

 

Robert Lewandowski zamknął podium kibicowskiego głosowania (6,6 %). Kapitan reprezentacji Polski, a na co dzień zawodnik Bayernu Monachium, w sobotę nie miał łatwego zadania. Wszyscy reprezentanci Niemiec doskonale wiedzieli czego mogą spodziewać się po liderze polskiej drużyny, a i tak Lewandowski spisał się znakomicie. Swój występ podsumował zakładając przysłowiową siatkę Toniemu Kroosowi tuż przed ostatnim gwizdkiem meczu.

 

Czwarte miejsce zajęli ex-aequo strzelcy dwóch bramek dla reprezentacji Polski Arkadiusz Milik oraz Sebastian Mila (1,8 % głosów). Grający w Ajaxie Amsterdam napastnik trafił do siatki w 51. minucie  wykorzystując jedyny błąd golkipera reprezentacji Niemiec Manuela Neuera. Sebastian Mila zmienił Arkadiusza Milika w 77. minucie, ale zaznaczył swoją obecność na boisku bardzo wyraźnie zdobywając bramkę w 88. minucie i zamknął usta wszystkim krytykom powołania jego osoby.

 

Wyniki głosowania sondy na najlepszego piłkarza Polski sobotniego meczu z Niemcami:

45,3 % - Wojciech Szczęsny

40,4 % - Kamil Glik

6,6 % - Robert Lewandowski

1,8 % -Arkadiusz Milik, Sebastian Mila

1,3 % - Łukasz Piszczek

0,9 % - Grzegorz Krychowiak

0,8 % - Jakub Wawrzyniak

0,3 % - Tomasz Jodłowiec

0,2 % - Łukasz Szukała, Maciej Rybus, Kamil Grosicki

0,1 % - Waldemar Sobota, Artur Jędrzejczyk

 

Zapraszamy do obejrzenia kluczowych interwencji Wojciecha Szczęsnego w załączonym materiale wideo!

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!