Bożydar Iwanow wnioskuje, że większość powołań ligowych zostało wysłanych pod kątem spotkania towarzyskiego ze Szwajcarią w celu sprawdzenie przydatności graczy ligowych dla reprezentacji. Prowadzący niedzielne Cafe Futbol twierdzi, że większość piłkarzy z rodzimej ligi nie będzie miała okazji wystąpić przeciwko Gruzji.

 

Z lewą stroną defensywy w zasadzie od zawsze mieliśmy problem. Jeśli chodzi o eliminacje Euro 2016 to zarówno Jakub Wawrzyniak, jak i Artur Jędrzejczyk dotychczas stanęli na wysokości zadania. Wawrzyniak zagrał na wysokim poziomie przeciwko Niemcom, z kolei Jędrzejczyk świetnie radził sobie na tle Szkotów. Dwójkowa akcja Milika i Jędrzejczyka, po której padł gol wyrównujący zasługuje na duże słowa uznania - uważa były gracz Arki Gdynia i Lech Poznań.

 

Janusz Kupcewicz poruszył temat młodych zawodników z kadry Marcina Dorny, którzy są potencjalnymi graczami pierwszej reprezentacji. Adam Nawałka do tej pory w stu procentach zaufał tylko Arkadiuszowi Milikowi.

 

Kadrowicze Marcina Dorny zatrzymali się w piłkarskim rozwoju. Młodzi gracze nie dali selekcjonerowi pretekstu do tego, żeby wysłał im powołanie. Zwracam jednak uwagę na to ilu mamy prawych obrońców. Są nimi oprócz Łukasza Piszczka jego imiennik Broź, który znakomicie radzi sobie w zespole Legii Warszawa. Do tego Paweł Olkowski oraz Artur Jędrzejczyk. To jest nasza siła. Dzięki takiemu bogactwu na tej pozycji możemy poszukać różnych rozwiązań – konstatował Roman Kołtoń.

 

Całą dyskusję zobacz w materiale wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!