Zastanawiam się, czy coś się zaczarowało, czy można mówić o jakimś fatum... W tym momencie ciężko odpowiedzieć, dlaczego nie mogę trafić do bramki grając w reprezentacji - powiedział Lewandowski.

Na liście najlepszych strzelców eliminacji EURO 2016 nasz napastnik jest na 3. miejscu - razem z Gylfi Sigurdssonem i Thomasem Muellerem (prowadzą Omer Damari z Izraela i Danny Welbeck z Anglii - po 5 goli), ale wszystkie 4 bramki zdobył w spotkaniu z Gibraltarem. W sumie w 4 spotkaniach Lewandowski oddał 14 strzałów, z czego 7 było celnych, po 4 piłka nie trafiła w bramkę a 3 zostały zablokowane przez rywali.

 

Są sytuacje, gdzie normalnie strzelam 10 goli na 10 sytuacji a potem przychodzi mecz reprezentacji i... a to bramkarz wybroni, a to źle strzelę. Zawsze coś... Dla mnie to też jest niezrozumiałe. Sam nie mam odpowiedzi na te pytania. Ciężko to wszystko pojąć. Mogę grać, walczyć, podawać, stwarzać sytuacje, ale co dalej? To jest dobre pytanie. Nie wiem, czy jakieś fatum wisi nad tymi bramkami, czy ktoś to zaczarował.

Nie mogę się jednak złamywać, bo wiem, ża kadra mnie potrzebuje, ale jest mi trochę ciężko.

 

Lewandowski może się zastanawiać nad "zaczarowanymi" bramkami rywali, ale nie zmienia to faktu, że jesienią był podporą naszej reprezentacji, bez której biało-czerwoni nie mieliby szans na takie wyniki i pierwsze miejsce w tabeli eliminacji EURO 2016.

 

Na pewno powinniśmy być z tych wyników zadowoleni. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie - jeśli nie podobny, to lepszy. Naszym celem jest awans i dopóki tego awansu nie ma, nie ma co się też z tych wyników przesadnie cieszyć.

 

Terminarz meczów reprezentacji Polski do końca eliminacji EURO 2016:

    29 marca 2015 (niedziela), 20:45 Irlandia – Polska
    13 czerwca 2015 (sobota), 18:00: Polska – Gruzja
    4 września 2015 (piątek), 20:45: Niemcy – Polska
    7 września 2015 (poniedziałek), 20:45: Polska – Gibraltar  
    8 października 2015 (czwartek), 20:45: Szkocja – Polska
    11 października 2015 (niedziela), 20:45: Polska – Irlandia

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!