Gospodarz niedzielnego CF Roman Kołtoń wywołał dyskusję dotyczącą obsady bramki w reprezentacji Polski. Adam Nawałka zadecydował, że w meczu z Irlandią między słupkami stanie bramkarz Swansea City Łukasz Fabiański. Zdaniem byłego bramkarz reprezentacji Polski Adama Matyska selekcjoner podjął trudną decyzję, ale jednocześnie podkreślił, że to słuszny wybór.

 

Trener Nawałka na pewno stał przed ogromnym dylematem. Myślałem, że mimo wszystko selekcjoner postawi na Wojciecha Szczęsnego. Wojtek nie gra regularnie, a w zespole mamy dwóch bramkarzy, którzy występują w swoich drużynach klubowych. W obecnej sytuacji naturalnym wyborem był Boruc lub Fabiański. Nawałka zdecydował się postawić na tego młodszego i prawidłowo. Artur jest bardziej doświadczony, ale tendencja ku Łukaszowi była rozsądna m.in ze względu na wiek. Najbardziej cieszy mnie, że między bramkarzami panuje harmonia. Współpraca między Borucem, Fabiańskim i Szczęsnym jest bardzo owocna. Nikt się na nikogo nie obraża. Każdy czuje się potrzebny, a to jest bardzo istotne dla drużyny – wyraził swoją opinię w niedzielnym CF Adam Matysek.

 

Do sytuacji dotyczącej obsady polskiej bramki odniósł się również stały ekspert CF Wojciech Kowalczyk. Wicemistrz olimpijski z Barcelony podkreślił przede wszystkim, że selekcjoner prawidłowo postąpił nie wystawiając w bramce przeciwko Irlandii Wojciecha Szczęsnego.

 

Adam Nawałka miał do wyboru dwóch bramkarzy mianowicie Artura Boruca i Łukasza Fabiańskiego. Okaże się czy Fabiański podoła, ale słusznie, że w bramce nie zagra Szczęsny. Bramkarz, który nie jest w rytmie meczowym nie może grać w tak ważnym meczu. Tym bardziej, że w spotkaniu z Irlandią można spodziewać się wielu dośrodkowań w pole karne. Golkiper musi czuć się pewnie i rozumieć się z obrońcami. Wyrzuty z autów będą jak dośrodkowania. Nasz bramkarz musi mieć pewność, odwagę i przede wszystkim ogranie – uważa ekspert Cafe Futbol Wojciech Kowalczyk.

 

Całą dyskusję na temat obsady polskiej bramki zobacz w materiale wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!