Łukasz Majchrzyk: W jaki sposób należy zagrać przeciwko Irlandczykom?

 

Marek Saganowski: Trzeba odpowiedzieć rywalowi tym samym co on nam zafunduje. Jeżeli będą nas kopać na wysokości kolan to musimy robić to samo. Ale tak zupełnie serio to zagrajmy swój futbol. Jeżeli narzucimy swój styl gry to ten mecz potoczy się tak jak my będziemy tego chcieli.

 

Boiskowa szarpanina czasami może przeszkodzić w grze w piłkę. Reprezentacja Polski wygląda na drużynę lepszą piłkarsko od Irlandii jednak, gdy przeciwnik gra twardo to czasami trudno jest to wyeksponować. Jak należy się zachować, gdy rywal kopie i zaczepia?

 

Mamy zespół, który potrafi grać w piłkę narzucając przy tym swój styl gry. Jednak w takich trudnych meczach należy zachować zimną głowę i trzymać się założeń taktycznych nakreślonych przez trenera. Walka jest ważna, ale przede wszystkim trzeba grać w piłkę. Nie zapominajmy o tym.

 

Podczas swojej kariery grał Pan na Wyspach Brytyjskich. Czy rzeczywiście jest to taki futbol gdzie pracują łokcie, a rywala kopie się po kostkach?

 

Zgadza się! Futbol na Wyspach z tego słynie. Gra jest tam bardzo otwarta. Czasami porównuje się ją do gry podwórkowej. Patrząc na mecze Premier League widzimy, że tam jest wyprowadzany cios za cios. Kto pierwszy zmięknie ten traci bramkę. Mecz z Irlandią to wielki sprawdzian dla naszej reprezentacji.

Całą rozmowę z Markiem Saganowskim zobacz w materiale wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!