Bild: "Szaleństwo. Irlandia w ostatniej chwili uderza na Polskę"

Wariacki pojedynek niemieckich rywali w Dublinie: Polska była już prawie pewna zwycięstwa, ale Irlandczycy przypomnieli o sobie w ostatnich sekundach. Wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Shane Long. W pierwszej połowie prowadzenie Polsce dał bombowym strzałem lewą nogą Sławmoir Peszko.

Suddeutsche Zeitung: "Long ratuje dzielnych Irlandczyków"

Reprezentacja Polski straciła dwa ważne punkty w drodze na EURO 2016 we Francji po remisie 1:1 z Irlandią. Polacy nadal przewodzą w grupie, ale mają już tylko punkt przewagi nad Niemcami i Szkotami. Dla niepokonanej wciąż drużyny gola zdobył gracz FC Koeln Sławomir Peszko. W wyjściowym składzie Polski znaleźli się także dwa inni gracze biegający po boiskach Bundesligi - kolega Peszki z Kolonii - Paweł Olkowski oraz napastnik Bayernu Robert Lewandowski.Die Welt: "Polska traci zwycięstwo w ostatniej chwili"

W starciu niemieckich rywali w grupie D Irlandia w ostatniej chwili uratowała się przed porażką z Polską. Jokerem w talii Martina O'Neilla okazał się Shane Long. Gola dla niepokonanej wciąż reprezentacji Polski zdobyl gracz FC Koeln Sławomir Peszko.

Der Tagesspiegel: "Rywalizacja nabiera rumieńców"

Rywalizacja o awans z niemieckiej grupy eliminacyjnej będzie naprawdę ekscytująca. Liderująca w tabeli reprezentacja Polski tylko zremisowała z Irlandią, tracąc bramkę na 1:1 tuż przed końcem spotkania. Ambitni Irlandczycy byli w stanie odwrócić losy spotkania, dzięki bramce w doliczonym czasie gry autorstwa Shane'a Longa.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!