Jeszcze miesiąc temu wszystko było jasne. Wojciech Szczęsny siedział na ławce rezerwowych w Arsnealu Londyn, nie miał szans na grę i na gwałt szukał dobrego klubu. Łukasz Fabiański szykował się do kolejnego sezonu w Premier League, w barwach Swansea. Nie narzekał na zdrowie, ani na formę.

 

Rewelacyjny debiut Szczęsnego przeciwko Barcelonie

 

Wtedy Szczęsny odszedł do Romy. W debiucie, w meczu towarzyskim przeciwko Barcelonie, zagrał tak, że ręce same składały się do oklasków. Mało? Kilka dni temu, już w lidze, z Juventusem Turyn był rewelacyjny. Może więc dać znowu szansę Szczęsnemu, który zaczynał eliminacje do Euro 2016 i w kadrze nie zawiódł. Za mecz z Juventusem został wybrany do jedenastki kolejki.

 

Fabiański w tym czasie bronił świetnie przeciwko Chelsea i Manchesterowi United. A więc jednak bramkarz Swansea, który długo czekał na prawdziwą szansę w reprezentacji Polski? Tylko, że Szczęsny zatrzymał Niemców na Stadionie Narodowym i na pewno ma przewagę psychologiczną nad napastnikami reprezentacji Niemiec. Fabiański zagrał bardzo solidnie przeciwko Irlandii...

 

Fabiański zapewnia, że nie boi się utraty miejsca w składzie i pewnie wie, co mówi. Czy Adam Nawałka zdecydowałby się na ryzykowny manewr i zmianę bramkarza przed najważniejszym i najcięższym meczem w tym roku?

 

Selekcjoner Adam Nawałka na konferencji prasowej we Frankfurcie nie chciał zdradzić, na którego bramkarza postawi. Chwalił Szczęsnego za występy w Romie, ale skład poda na odprawie przedmeczowej w piątek.

 

Jak bronili obaj polscy bramkarze? Przeżyjmy to jeszcze raz. Ich parady w załączonych materiałach wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!