Roman Kołtoń: Towarzyszą Panu emocje przed meczem Niemcy – Polska?

 

Zygfryd Szołtysik: Oczywiście, że są ogromne emocje przed tym spotkaniem. Polska ma wielkie szansę osiągnąć korzystny wynik we Frankfurcie. Nie będzie to proste zadanie, bo Niemcy to wciąż klasowa drużyna, która jest mistrzem świata. Zespół Joachima Loewa ma jednak swoje problemy. W ostatnich meczach nie grali dobrze, więc Polska na pewno nie stoi na straconej pozycji. Jesteśmy w stanie osiągnąć przynajmniej remis.

 

Jak przeżywał Pan październikowe, historyczne zwycięstwo nad Niemcami?

 

W Warszawie zagraliśmy bardzo dobry mecz. Cieszę się, że dożyłem takiej piękniej chwili. Wygrana z mistrzami świata smakuje wyjątkowo.

 

Robert Lewandowski przechodząc do Bayernu Monachium podjął właściwy krok?

 

Bez dwóch zdań była to właściwa decyzja. W Monachium grają najlepsi piłkarze, z którymi szybko złapał wspólny język. Czynnik finansowy również miał znaczenie. Widomo, że Bayern dobrze płaci, więc to także było istotne.

 

Zespół Joachima Loewa wyklarował się po mistrzostwach świata na nowo. Odeszło kilku znaczących graczy, ale w ich miejsce pojawili się nowi.

 

Selekcjoner dostał czas na zbudowanie nowej drużyny, ale teraz wszyscy oczekują od nich zwycięstw. W meczu z Polską muszą wygrać. Mają wręcz nóż na gardle, bo po spotkaniu z nami czeka ich potyczka ze Szkotami w Glasgow.

Jaki wynik obstawia Pan w meczu Niemcy – Polska?

Jestem optymistą, dlatego uważam, że Niemcy nas nie pokonają. We Frankfurcie padnie remis 1:1.

 

Całą rozmowę z Zygfrydem Szołtysikiem zobacz w materiale wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!