Proces dojrzewania Macieja Rybus na lewej stronie obrony przebiegał bardzo szybko. Widać, że piłkarz Tereka Grozny coraz lepiej czuje się na boku defensywy. Warto podkreślić, że Maciek umiejętnie podłącza się w akcje ofensywne. Podobny proces przeszedł niegdyś w Herthcie BSC Berlin przeszedł Łukasz Piszczek, który był sprowadzany przez berlińczyków jako napastnik. Trener Luciane Favre uznał, że Łukasz jest urodzonym prawym obrońcą. W ciągu dwóch lat poczynił ogromny postęp i zapracował sobie na transfer do BVB. Ten proces, który przechodzi obecnie Rybus jest bardzo korzystny – uważa Adam Matysek.

 


Analiza Feddka: Zaskoczyliśmy!

 

Z kolei Wojciech Kowalczyk poszedł krok dalej. Ekspert Polsatu Sport ku zaskoczeniu prowadzącego Mateusza Borka określił grę Macieja Rybusa na lewej obronie jako mistrzostwo świata na tle Niemców. - Rybus zaimponował mi od samego początku w starciu z Niemcami. Mimo, że w pierwszych minutach dostał żółtą kartkę to mimo wszystko nie pękł. Szybko wjechał na normalne tory. Dla mnie zagrał mistrzowskie zawody na tle gospodarzy - wyznał były reprezentant Polski.

 

Redaktor Kołtoń również pochlebnie wypowiadał się na temat postawy Macieja Rybusa na tle mistrzów świata. - Jestem całkowicie zaskoczony, bo nie wierzyłem w wariant z Rybusem na lewej stronie obrony. Jeżeli w roli skrzydłowego nie może być tak pożyteczny, jak wymaga od niego trener to na lewej obronie radzi sobie naprawdę obiecująco. Wiele wskazuje na to, że to może być jego docelowa pozycja w kadrze - zauważył ekspert Polsatu Sport Roman Kołtoń.

 

Całą dyskusję na temat postawy Macieja Rybusa w meczu z Niemcami zobacz w materiale wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!