Łukasz Fabiański – 3 - Bardzo trudno go ocenić. Dwie bramki, które wpuścił, Łukasza nie obciążają. Moim zdaniem większe szanse miał przy pierwszej, ale i tak nie przesadzajmy z ostrością ocen. Poza tym miał jedną poprawną interwencję i tyle. Szkoci niezbyt często go sprawdzali.

 

Łukasz Piszczek – 3+ - To był dobry mecz Łukasza, a na pewno dużo lepszy od spotkania z Niemcami. Przy pierwszej straconej bramce nie zawinił. Na swojej stronie miał bardzo trudnego rywala (Jamesa Forresta), ale przy pomocy Kuby dał sobie z nim radę. Dodatkowo był aktywny w ofensywie. Brawo.

 

Piechniczek ocenia Polaków: Najlepsi „Lewy”, Glik, Pazdan

 

Kamil Glik – 4 - Zagrał spokojnie, solidnie. Nie można powiedzieć, że był liderem, bo z Pazdanem zagrali niemal identycznie – to znaczy bezbłędnie. A więc liderów było dwóch. Byli agresywni, wygrywali pojedynki z obrońcami, dobrze główkowali.

 

Michał Pazdan – 4 - Przy odrobinie szczęścia mógł zapobiec utracie drugiej bramki. Nie chcę porównywać go do Szukały, bo to dwa inni zawodnicy, którzy rywalizowali z innymi przeciwnikami. Mogę jednak powiedzieć, że w tej chwili mamy trzech solidnych stoperów: Kamila, Łukasza i właśnie Michała.

 

Maciej Rybus – 3+ - To nie był zły występ. Nie tak dobry, jak w meczu z Niemcami, ale nie można się do wielu rzeczy przyczepić. Kilkukrotnie pojawił się w ofensywie, ale nie pokazał niczego spektakularnego. Może to przez uraz, który niedawno miał? Troszeczkę zniżył swoje loty, lecz jednocześnie udowodnił, że na lewej obronie warto na niego stawiać.

 

Jakub Błaszczykowski – 3+ - Poprawy mecz. Nie było eldorado, chociaż Kuba był aktywny i w ofensywie, i w defensywie. Gdyby trafił po podaniu Lewandowskiego oceniłbym go wyżej, ale bramki nie było. Błaszczykowski cały czas potrzebuje lepszego przygotowania fizycznego. On w najlepszej dyspozycji jest wtedy, kiedy może biegać od początku do końca meczu.

 

Grzegorz Krychowiak – 4 - Solidny, dobry występ do jakiego nas przyzwyczaił. Popełnił mało błędów, dobrze grał w defensywie. Nawet w ofensywie się pokazał! Dawał radę w ostrych pojedynkach ze Szkotami. Nie cofał nogi. „Krycha” przyzwyczaił nas, że jest lepszy w defensywie, ale dziś kilkukrotnie błysnął także przy rozegraniu piłki.

 

Krzysztof Mączyński – 5 - Najlepszy zawodnik w naszej reprezentacji! Nie popełnił błędów – łączył ofensywę i defensywę. Ciągle był pod grą. Odbierał piłki, był tam, gdzie był najbardziej potrzebny. Mączyński na pewno zaskoczył. W końcu pokazał swoje umiejętności przez dłuższy czas, niż tylko przez kilka minut. Takiego Krzyśka chcę widzieć w każdym meczu.

 

Kamil Grosicki – 2 - Najsłabszy punkt drużyny. W pierwszej i drugiej połowie grał znacznie słabiej, niż z Niemcami. Druga bramka zdobyta przez Szkotów to wina Kamila. Chyba miał zadyszkę. Piłka mu odskakiwała, dośrodkowania były niedokładne. Widać było, że „Grosik” dziś czuł się bardzo źle.

 

Arkadiusz Milik – 4- - Wyglądał dobrze, jego postawa była solidna. Był ruchliwy, biegał, walczył w defensywie. Był także o krok od zdobycia bramki, którą mógł strzelić na początku drugiej połowy. Nasze problemy zaczęły się, kiedy Arek zszedł z boiska. Dodatkowo za ofensywnego Milika wszedł defensywny Jodłowiec. Ta zmiana – spowodowana kontuzją - na pewno trochę namieszała.

 

Robert Lewandowski – 5 – Najlepszy obok Mączyńskiego. Zdobył dwie bramki w meczu, który był dla niego bardzo trudny. Szkoci nie przebierali w środkach, grali ostro i Robert musiał podjąć z nimi walkę. Dodatkowo w pewnym momencie został pozbawiony wsparcia Milika. Dał radę i jako kapitan, i jako napastnik. „Lewy” zanotował kolejny bardzo dobry występ.

 

Tomasz Jodłowiec – Nie oceniam, bo grał za krótko.


Jakub Wawrzyniak – Nie oceniam, bo grał za krótko.
 
Paweł Olkowski - Nie oceniam, bo grał za krótko.

 

* Oceny w skali 1-6

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!