Łukasz Fabiański – 4 - Nie miał dziś zbyt wiele do roboty. Co powinien wybronić, to wybronił. Wykazał się w dwóch trudnych sytuacjach. Radził sobie także w walce ze Szkotami, którzy często dośrodkowywali w pole karne. Pierwszy strzał, który przepuścił, był nie do obrony. Przy drugim stawiam mały znak zapytania…

 

Łukasz Piszczek – 4 - Cały mecz wytrzymał w dobrej dyspozycji. Dał radę fizycznie. Zagrał lepiej, niż przed meczem przypuszczaliśmy. Z tak trudnym przeciwnikiem, jak Szkoci, radził sobie dobrze. Trzeba powiedzieć, że Łukasz pokazał się ze znacznie lepszej strony, niż z Niemcami.

 

Błyskawiczny gol Lewandowskiego ze Szkocją! (WIDEO)

 

Kamil Glik – 5 - Stoperzy grali bardzo dobrze. Wygrywali większość pojedynków główkowych, w walce jeden na jednego górowali, dali też rade w bitwie na faule. Glikowi wystawiam bardzo dobrą opinię. Potrafił uruchomić piłką pomocników, pomagał kolegom w każdej minucie spotkania.

 

Michał Pazdan – 5 - Dał radę! Grał bardzo dobrze! Łukasz Szukała ma przewagę wzrostu, lepiej walczyłby o górne piłki, ale Pazdan jest zwrotny, nie dawał się ogrywać jak amator. Jestem zbudowany jego postawą.

 

Maciej Rybus – 4 - Nie grał gorzej od Piszczka. Szczególnie w pierwszej połowie, gdy byliśmy lepsi i atakowaliśmy, Maciek włączał się w akcje ofensywne. Od 30 min. inicjatywę przejęli Szkoci i było trochę gorzej. Występu Maćka ze Szkocją nie można porównać do rywalizacji z Niemcami. Tu było większe obciążenie psychiczne, a Rybus po prostu spełnił oczekiwania.

 

Jakub Błaszczykowski – 4 - Generalnie mnie nie zawiódł, ale znam go z lepszej strony. Szkoda, że nie wykorzystał sytuacji po podaniu Lewandowskiego. Gdyby Kuba zdobył tego gola, miałby prawo do wysokiej oceny. Chłopak miał lepsze momenty, ale i gorsze. To ciągnie nie jest ten zawodnik, którego pamiętamy z jego najlepszych lat.

 

Grzegorz Krychowiak – 4 - Potwierdził swoje walory: serce do gry, walkę, zaangażowanie. Był dziś mniej widoczny niż Mączyński. Podjął jednak walkę wręcz, kilkukrotnie wygrał pojedynki główkowe. „Krycha” wykonał dziś wiele czarnej roboty. Brawa dla niego.

 

Krzysztof Mączyński – 4+ - Wyróżniał się. Biegał, walczył, kreował grę. Bardzo mi się podobał. Raz czy dwa nie wyszły mu strzały z dystansu, ale dziś Wiślak pokazał nam kawał dobrego futbolu.

 

Kamil Grosicki – 3+ - Z Niemcami na pewno grał lepiej. Miał jednak swoje momenty. Był dziś przebojowy, potrafił ograć przeciwnika, często dośrodkowywał, chociaż efekt był nijaki. Dlatego niższa ocena.

 

Arkadiusz Milik – 4 - Nie można powiedzieć, że zawiódł szczególnie, że zagrał fantastycznie do Lewandowskiego w 3. min. Miał mnóstwo dobrych momentów. W drugiej połowie był słabszy, bo cała drużyna grała gorzej. Milik potwierdził jednak, że jest szalenie niebezpieczny i po drugie: że cudownie rozumie się z Lewandowskim.

 

Robert Lewandowski – 5+ - Dwie bramki i wszystko jest jasne. Na pewno Robertowi nie było łatwo grać. Dawał serce i to było widać w kilku sytuacjach. Na przykład wtedy, gdy kartkę dostał Krychowiak. Nie grał dziś błyskotliwie, wszyscy spodziewali się, że to będzie jego popis, ale facet strzelił dwukrotnie i powinniśmy go nosić na rękach.

 

Tomasz Jodłowiec – Nie oceniam, bo grał za krótko.

 

Jakub Wawrzyniak – Nie oceniam, bo grał za krótko.

 

Paweł Olkowski - Nie oceniam, bo grał za krótko.

 

* Oceny w skali 1-6

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!