Given doznał kontuzji kolana w zwycięskim meczu (1:0) Irlandii z Niemcami. Niespełna 40-letni bramkarz w 43. minucie spotkania opuścił boisko na noszach. Zawodnik Stoke City opuścił już zgrupowanie kadry i wrócił do klubu, gdzie przejdzie kolejne szczegółowe badania, które dadzą odpowiedź jak długa przerwa w grze czeka reprezentanta Irlandii.

Niemcy polegli w Dublinie! Long bohaterem Irlandii

Martin O'Neill powołał w miejsce 133-krotnego reprezentanta Irlandii powołał rezerwowego golkipera Newcastle United Roba Elliota. Najprawdopodobniej w meczu Polska - Irlandia wystąpi Darren Randolph, który w potyczce z Niemcami zmienił kontuzjowanego Givena. Randolph zanotował nawet asystę przy zwycięskim golu Shane'a Longa.

Shay Given w reprezentacji swojego kraju wystąpił aż 133 razy. Wychowanek Celticu Glasgow w kadrze narodowej zadebiutował prawie dwie dekady temu (w 1996 roku). Bramkarz, który przez dwanaście sezonów strzegł bramki Newcastle United nie zagrał w czterech pierwszych meczach el. Euro 2016. Jednak w pięciu kolejnych spotkaniach już wystąpił. Trzykrotnie zachował czyste konto, a w dwóch pozostałych potyczkach puścił tylko dwie bramki.

Do gry przeciwko Polakom z kolei gotowi są Seamus Coleman i Marc Wilson, którzy z powodu urazu nie wyszli na murawę w meczu z Niemcami.

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!