Marcin Feddek: To były fantastyczne emocje! Dziękuję za nie, także za te dzisiejsze. Ten mecz był niesamowity. Na murawie zostawiliście tyle zdrowia, co chyba nigdy… 

 

Robert Lewandowski: Zespół Irlandii nie stworzył nawet jednej dobrej sytuacji. Ich jedynym atutem była gra długą piłką. My natomiast graliśmy lepiej. Byliśmy lepsi. Jestem dumny z chłopaków, bo całe eliminacje prezentowaliśmy się dobrze. To zwiastuje świetlaną przyszłość. Musimy tylko poprawić pewne detale i będziemy grać coraz lepiej.

 

Piechniczek ocenia Polaków: Lewandowski najlepszy

 

W którym momencie tych eliminacji uwierzyłeś, że jest szansa na awans do Euro 2016?

 

W piłce nie ma takich momentów. Niezależnie od tego jaki jest wynik, z kim grasz, to nigdy nie możesz być pewny. Wierzyłem w tych piłkarzy od początku. Wiedziałem, że tworzymy fajną ekipę, która wie, po co gramy w tych kwalifikacjach. Wierzyłem, że nam się to uda. Nie chciałem tylko grać w barażach, bo na to nie zasłużyliśmy.

 

Co chcesz powiedzieć ludziom?

 

Chciałbym podziękować kibicom, którzy wierzyli w nas od początku. Emocji nie brakowało w wielu meczach. Zawsze czuliśmy jednak wsparcie dlatego ja i moi koledzy chcemy powiedzieć, że wciąż na was liczymy. Nie zawsze jest kolorowo, ale jeśli będziecie w nas wierzyć to z pewnością będziemy się cieszyć z niejednego sukcesu.

 

Całą rozmowę Marcina Feddka z Robertem Lewandowskim zobacz w materiale wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!