Jak ważne będą towarzyskie mecze z Islandią i Czechami?

 

Kamil Glik: Na szczęście to tylko spotkania sparingowe, a nie barażowe do Euro! Mamy tą przyjemność, aby jeszcze dwa razy w tym roku zagrać dla polskich kibiców. To będą ważne mecze, bo rozpoczęły się już przygotowania do mistrzostw Europy. Terminów nie ma wiele, bo poza tymi dwoma są jeszcze dwa kolejne w marcu. Te dwa zgrupowania są dla nasz bardzo istotne. Spróbujemy wykorzystać je w stu procentach. Nikt nie lubi przegrywać, dlatego na boisko wyjdziemy po to, aby podtrzymać naszą dobrą passę.

 

Nawałka: 72 zawodników z szansą na grę w mistrzostwach Europy

 

Można porównać Islandię do zespołów z którymi ostatnio rywalizowaliście?

 

Oglądając ich tylko w telewizji trudno o porównania. To jednak zespół mocny fizycznie. Mają wysokich, silnych zawodników. Czeka nas więc trudny mecz, ale ostatnio wszystkie nasze spotkania nie były łatwe.

 

Przed eliminacjami Euro 2016 graliśmy mecze sparingowe ze Szkocją i Irlandią. Pomyślałeś sobie, że we Francji fajnie byłoby mieć w grupie taką Islandię?

 

Zobaczymy, co pokażą w Warszawie. Na Euro każdy z rywali będzie wymagający. Liczenie na trafienie na taki zespół, jak Islandia, może być złudne. Przecież taka drużyna może być trudniejsza, niż teoretycznie silniejszy rywal.

 

Całą rozmowę z Kamilem Glikiem zobacz w materiale wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!