Mecz rozpoczął się niezbyt pomyślnie dla Słowaków, którzy już w 8. minucie przegrywali na własnym boisku z Islandczykami 0:1 po golu Finbogassona. W drugiej połowie swój koncert rozpoczął jednak Robert Mak. Piłkarz PAOK Saloniki najpierw trafił do siatki w 58. minucie, by już chwilę później wprawić w zachwyt słowackich kibiców.

Ibra prowadzi Szwecję na Euro. Dwa gole gwiazdora w Kopenhadze! (WIDEO)

Mak otrzymał piłkę od Ondreja Dudy, poprawił ją sobie i huknął bez zastanowienia z dystansu. Futbolówka odbiła się jeszcze od głowy piłkarza gości i przelobowała bramkarza reprezentacji Islandii! W końcówce zawodników z Wyspy Gejzerów dobił jeszcze Duris, który w 75. minucie zmienił na murawie... Maka. Po porażce z Polską, Islandczycy zaliczyli więc kolejny mecz bez zwycięstwa.

Słowacja - Islandia 3:1 (0:1)

Bramki: Mak 58, 61, Ďuriš 84 - Finnbogason 8

Słowacja: Ján Novota - Lukáš Tesák, Kornel Saláta, Ján Ďurica (46. Erik Sabo), Norbert Gyömbér, Viktor Pečovský (46. Patrik Hrošovský), Vladimír Weiss, Ján Greguš, Róbert Mak (75. Martin Jakubko), Ondrej Duda, Adam Nemec (75. Michal Ďuriš)

Islandia: Ögmundur Kristinsson - Haukur Hauksson, Sverrir Ingi Ingason, Ari Freyr Skúlason (55. Birkir Már Sævarsson), Kári Árnason (75. Ragnar Sigurðsson), Jóhann Berg Guðmundsson (81. Oliver Sigurjónsson), Birkir Bjarnason (10. Elmar Bjarnason), Rúnar Már Sigurjónsson, Arnór Traustason (19. Jón Daði Böðvarsson), Kolbeinn Sigþórsson, Alfreð Finnbogason (90. Elías Már Ómarsson)

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!