W niedzielę delegacja Polskiego Związku Piłki Nożnej, w skład której weszli m.in. prezes Zbigniew Boniek, selekcjoner Adam Nawałka, sekretarz generalny Maciej Sawicki i dyrektor sportowy Tomasz Iwan wizytowali pięciogwiazdkowy hotel Barrière L'Hermitage. – Przedstawiciele PZPN rano opuścili Paryż i samolotem udali się do Nantes. Prawdopodobnie w tamtych okolicach będzie mieściła się polska baza – informował dziś w Cafe Futbol Mateusz Borek.

 

Cezary z Pazurem: Nawałka i jego prezenty pod choinkę

 

Tuż przed godz. 14 rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski umieścił na jednym z portali społecznościowych zdjęcia sprzed hotelu Barrière L'Hermitage podpisane: „W czerwcu wracamy”. - Umowy podpisanej jeszcze nie mamy, ale ten ośrodek odpowiada nam najbardziej. Wizytowaliśmy go w niedzielę i jesteśmy ze wszystkiego zadowoleni. Sformalizować musimy wszystko do 19 grudnia – powiedział nam Kwiatkowski.

 

Położony tuż nad Oceanem Atlantyckim hotel Barrière L'Hermitage mieści się w liczącej kilkanaście tysięcy mieszkańców miejscowości La Baule. Polacy będą mogli skorzystać ze wspaniałej, 9-kilometrowej plaży (jednej z najdłuższych w Europie!). La Baule od pobliskiego Nantes dzieli zaledwie 77 kilometrów. Znacznie dalej reprezentanci będą mieli do miast w których rozegrane zostaną spotkania grupowe. Do Paryża to „tylko” 450 kilometrów, do Marsylii 1000, a do Nicei – aż 1200 km. (odległość ze Szczecina do Zakopanego to… (734 km.). Bliżej, bo tylko dwa kilometry, będą dzieliły Polaków od obiektów treningowych (stadionu Moreau-Desfarges).

 

 

 

Fot. Jakub Kwiatkowski

 

 

 

 

Fot. lucienbarriere.com/fr/hotel-luxe/La-Baule-Hermitage-Barriere/accueil.html

 

W załączonym materiale wideo rozmowa Mateusza Borka i Romana Kołtonia z ostatniego Cafe Futbol na temat ośrodka reprezentacji Polski.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!