Co roku dziennikarze L'Equipe wybierają stu najlepszych zawodników mijających 12 miesięcy na piłkarskich boiskach. Tym razem postanowili odkrywać karty stopniowo i codziennie publikują listę dziesięciu kolejnych graczy. Do tej pory ujawnili nazwiska piłkarzy, którzy zajęli miejsca 91-100 i 81-90. Wśród nich jest jeden Polak - Grzegorz Krychowiak.

Krychowiak najlepszym piłkarzem Sevilla FC według kibiców!

Pomocnik Sevilli znalazł się na 86. lokacie w prestiżowym zestawieniu przygotowanym przez 19 dziennikarzy L'Equipe. W uzasadnieniu Francuzi napisali między innymi o niesamowitej drodze, jaką przeszedł Krychowiak, sukcesach w barwach hiszpańskiego klubu, a także awansie na EURO 2016 we Francji z reprezentacją Polski.

- W maju 2014 roku Krychowiak wciąż ewoluował w barwach Reims. Już rok później stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych defensywnych pomocników w Europie, a w barwach Sevilli zdobył bramkę w finale Ligi Europejskiej z Dnipro Dnipropietrowsk i zajął z klubem 5. miejsce w lidze. Jesienią odkrył natomiast uroki Ligi Mistrzów i wywalczył z Polską awans na EURO - podsumowują dziennikarze.

W kolejnych dniach L'Equipe będzie publikowała następne nazwiska. Na którym miejscu znajdzie się Robert Lewandowski? Lista TUTAJ.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!