Rosja wyrwała Anglii zwycięstwo! Bieriezucki dał remis w doliczonym czasie

Padł pierwszy remis podczas Euro 2016! Rosja w niewiarygodnych okolicznościach wyrwała Anglii zwycięstwo. W Marsylii to "Synowie Albionu" prowadzili po kapitalnym golu Erica Diera z rzutu wolnego, ale w doliczonym czasie gry Rosjanie zdołali wyrównać. Zbawcą "Sbornej" został jej kapitan - Wasilij Berezutski. Doświadczony stoper umieścił piłkę w angielskiej bramce strzałem głową.

Synowie Albionu kontrolowali przebieg gry w pierwszej połowie, dłużej utrzymując się przy piłce. Od początku spotkania grali kombinacyjnie, często wykorzystując bocznych obrońców. Efektownym dryblingiem w narożniku boiska popisał sie 20-letni zawodnik Tottenhamu Dele Alli, po którym Wayne Rooney oddał groźny strzał. Jednak Igor Akinfiejew pewnie wypiąstkował strzał Anglika. Wiele kontrowersji wywołała osoba Harry'ego Kane'a. Mierzący 188 cm wzrostu król strzelców Premier League notorycznie wykonywał rzuty rożne. W konsekwencji podopieczni Roya Hodgsona w polu karnym tracili dobrze grającego głową piłkarza.

Rosjanie druga połowę zaczęli nieco odważniej i pewniej. Ataki starał się napędzać duet Aleksandr Kokorin - Oleg Szatow. W 48. minucie pierwszy z nich odebrał piłkę i rozpoczął groźną akcję. Niestety zagranie w pole karne z prawego skrzydła nie znalazło adresata. Gdy nie szło z gry, to obie drużyny zaczęły być groźne ze stałych fragmentów. Wayne Rooney próbował strzelić z rzutu wolnego, a najbliższy strzelenia bramki dla Rosjan był... Eric Dier. Zawodnik Tottenhamu odbił głową piłkę po rzucie rożnym, ale na szczęście dla Joe Harta ta przeszła nad poprzeczką. Bramkarz Manchesteru City najwięcej pracy miał w 63. minucie, gdy z 20 metrów uderzał Fiodor Smołow. Piłka po strzale zawodnika Kransodaru minęła jednak prawy słupek. Anglicy groźnie odpowiedzieli kilka minut później. Dośrodkowanie Danny'ego Rose'a Rosjanie wybili przed pole karne, gdzie czyhał już Rooney. Ten huknął jak z armaty, ale piłkę odbił bramkarz rywali, która trafiła po interwencji w poprzeczkę.

Przy tej sytuacji Anglikom zabrakło szczęścia, ale w 72. tuż przed polem karnym faulował Szczennikow. Do rzutu wolnego podbiegł Dier i mocnym strzałem pokonał Akinfiejewa. Bramkarz CSKA Moskwa przy całej sytuacji nie był bez winy, źle ustawiając się w bramce. Od tego momentu podopieczni Hodgsona kontrolowali przebieg spotkania. Rosjanie nie byli w stanie realnie zagrozić bramce Harta, którego wspierali dobrze dysponowani tego dnia defensorzy. Zbawienie przyszło w doliczonym czasie gry. Wtedy to dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Wasilij Berezutski. Tym samym kapitan zapewnił swojej druzynie szczęśliwy remis. Był to drugi celny strzał Rosji w tym meczu.

Pierwszym liderem w grupie B została Walia, która wcześniej pokonała Słowację 2:1. W środę Rosja zagra ze Słowacją, a dzień później Anglia z Walią.

Anglia - Rosja 1:1 (0:0)

Bramki: Dier 73 - W. Bierezucki 90+2

Anglia: Joe Hart - Danny Rose, Chris Smalling, Gary Cahill, Kyle Walker - Raheem Sterling (87' James Milner), Eric Dier, Wayne Rooney (77' Jack Wilshere), Dele Alli, Adam Lallana - Harry Kane

Rosja: Igor Akinfiejew - Igor Smolnikow, Wasilij Bierezucki, Siergiej Ignaszewicz, Georgij Szczennikow - Roman Neustaedter (80' Denis Głuszakow), Aleksandr Gołowin (77' Roman Szirokow), Aleksandr Kokorin, Fiodor Smołow (85' Paweł Mamajew), Oleg Szatow - Artiom Dziuba

Żółte kartki: Cahill - Szczennikow

Sędzia: Nicola Rizzoli (Włochy) Widzów 60 000

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!

['0]

Witamy w relacji na żywo z drugiego meczu grupy B na Euro 2016: przed nami Anglia - Rosja!

20:46

['0]

Są składy:

Anglia: Hart - Walker, Cahill, Smalling, Rose - Alli, Dier, Rooney - Sterling, Kane, Lallana

Rosja: Akinfiejew - Smolnikov, Ignaszewicz, Berezutski,  Szczennikow - Neustadter, Gołowin, Szatow - Smołow, Kokorin - Dzyuba

20:49

['0]

Anglia ostatni i zarazem jedyny tytuł wywalczyła równo 50 lat temu! Wówczas "Synowie Albionu" sięgnęli po mistrzostwo świata (1966 roku).

Reprezentacja Anglii: 50 lat czekania

00:46

['0]

Angielscy kibice czekają na pierwsze zwycięstwo.

20:55

['0]

Czas na hymny obu państw.

00:45

['0]

Rosjanie liczą na drużynę "Sbornej"! Jest nadzieja w narodzie.

20:59

['0]

Przed meczem na ulicach Marsylii doszło do masakrycznych starć z udziałem pseudokibiców.

Anglia - Rosja: Awantury między kibicami

21:00

['0]

1' Anglia - Rosja 0:0

Zaczęli!

21:02

['0]

2' Anglia - Rosja 0:0

Anglicy od początku starają się narzucić swoje tempo gry.

21:03

['0]

3' Anglia - Rosja 0:0

Składna akcja Anglików zakończona niecelnym strzałem Dele Alliego.

21:04

['0]

4' Anglia - Rosja 0:0

W odpowiedzi Rosjanie, ale angielska defensywa wykazała się spokojem.

21:05

['0]

5' Anglia - Rosja 0:0

Joe Hart ustrzelił Chrisa Smallinga, ale bez konsekwencji błąd bramkarza Manchesteru City.

21:06

['0]

6' Anglia - Rosja 0:0

Dobra akcja Rosjan, jednak Anglia wyszła obronną ręką.

21:07

['0]

7' Anglia - Rosja 0:0

Strzał Adama Lallany obroniony przez Igora Akinfiejewa. Rożny dla Anglików.

21:09

['0]

9' Anglia - Rosja 0:0

Kolejna akcja drużyny Roy'a Hodgsona, ale główka Alliego niecelna.

21:11

['0]

11' Anglia - Rosja 0:0

Anglicy grają na ogromnej intensywności. Dążą do objęcia prowadzenia, ale Rosjanie dobrze zorganizowani w obronie. Tylko pytanie na jak długo?

21:12

['0]

12' Anglia - Rosja 0:0

Smalling oddał strzał głową po dośrodkowaniu Kane'a z rożnego. Pewna interwencja bramkarza Rosjan.

21:13

['0]

13' Anglia - Rosja 0:0

Odważna próba Harry'ego Kane'a z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką.

21:16

['0]

15' Anglia - Rosja 0:0

Kwadrans gry za nami! Mecz w Marsylii na pewno może się podobać. Jedni i drudzy walczą na całego. Nie ma chłodnej kalkulacji.

21:16

['0]

16' Anglia - Rosja 0:0

Strzał głową Ignaszewicza spokojnie wyłapał Hart.

21:17

['0]

17' Anglia - Rosja 0:0

Teraz Anglicy bliscy oddania strzału na bramkę Rosjan, ale futbolówka przeszła wzdłuż pola karnego.

21:21

['0]

20' Anglia - Rosja 0:0

Fatalne podanie Rose'a, gdyby obrońca Anglików lepiej dograł byłoby groźnie.

21:22

['0]

22' Anglia - Rosja 0:0

Wyborna okazja Lallany, ale skrzydłowy Liverpoolu uderzył obok bramki.

21:24

['0]

24' Anglia - Rosja 0:0

Smolnikow powstrzymał Sterlinga, który za długo prowadził piłkę.

21:28

['0]

26' Anglia - Rosja 0:0

Anglicy póki co mają wyraźną przewagę, ale Rosjanie atakują z kontrataku.

21:28

['0]

27' Anglia - Rosja 0:0

Piłka w bramce, ale Harry Kane na wyraźnym spalonym.

21:30

['0]

30' Anglia - Rosja 0:0

Anglicy spokojnie przez linię defensywną budują swój kolejny atak.

00:46

['0]

Adam Lallana już dwukrotnie postraszył "Sborną". Jeden strzał był celny, drugi z kolei minął słupek bramki strzeżonej przez Akinfiejewa.

21:35

['0]

34' Anglia - Rosja 0:0

Rewelacyjna indywidualna akcja Alliego! Gracz Tottenhamu balansem ciała zwiódł trzech Rosjan. Młody pomocnik wyłożył piłkę Rooneyowi, ale strzał kapitana Anglików na pełnym spokoju obronił Akinfiejew.

21:37

['0]

36' Anglia - Rosja 0:0

"Synowie Albionu" wciąż na natarciu! Ich ataki są pełne pasji, ale póki co brakuje dokładności.

21:38

['0]

38' Anglia - Rosja 0:0

Alli tym razem niecelnie w kierunku Kane'a.

21:40

['0]

40' Anglia - Rosja 0:0

Anglicy oddali mnóstwo strzałów, ale wciąż bez goli.

21:41

['0]

41' Anglia - Rosja 0:0

Rose mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ale futbolówka minęła rosyjską bramkę.

21:44

['0]

43' Anglia - Rosja 0:0

Dzyuba na spalonym.

21:46

['0]

45' Anglia - Rosja 0:0

Włoski arbiter Nicola Rizzoli nie doliczył ani minuty do regulaminowych 45 minut. Koniec pierwszej połowy, w której Anglicy zdominowali Rosjan.

22:00

['0]

46' Anglia - Rosja 0:0

Rozpoczęła się druga połowa!

22:02

['0]

47' Anglia - Rosja 0:0

Obie ekipy spokojnie rozpoczęły drugą odsłonę meczu.

22:04

['0]

48' Anglia - Rosja 0:0

To mogła być kosztowna strata Rooney'a! Kapitan Anglików stracił piłkę na rzecz Kokorina, ale niebezpieczeństwo zażegnał sam gracz Manchesteru United.

22:05

['0]

50' Anglia - Rosja 0:0

Rosjanie dobrze weszli w drugą część meczu. Są zdecydowanie lepiej zorganizowani niż przed przerwą.

22:07

['0]

52' Anglia - Rosja 0:0

Anglicy jakby bez werwy, ale wszystko może się zmienić po wykonaniu rzutu wolnego. Sterling faulowany przez Smolnikova.

22:08

['0]

53' Anglia - Rosja 0:0

Zagotowało się pod bramką Rosjan, ale Sterling na spalonym.

22:09

['0]

54' Anglia - Rosja 0:0

Kolejny rzut wolny dla Anglii. Teraz można pokusić się o strzał. Czyżby pozycja dla Rooney'a?

22:10

['0]

55' Anglia - Rosja 0:0

Rooney niecelnie!

22:12

['0]

57' Anglia - Rosja 0:0

Sterling stracił piłkę, a Rosjanie napędzili stracha Anglikom.

22:14

['0]

59' Anglia - Rosja 0:0

To mógł być samobój! Dier uderzył w stronę Harta, ale bramkarz Anglii czujny na linii.

22:15

['0]

60' Anglia - Rosja 0:0

Kolejny rzut rożny dla Rosji, która coraz częściej dochodzi do głosu.

22:17

['0]

62' Anglia - Rosja 0:0

Żółta kartka dla Gary'ego Cahilla. Brzydki faul obrońcy Chelsea na Dzyubie.

22:18

['0]

63' Anglia - Rosja 0:0

Smołow oddał niezwykle groźny strzał po błędzie Harta. Poważne ostrzeżenie dla Anglii!

22:21

['0]

65' Anglia - Rosja 0:0

Drużyna Roy'a Hodgsona grała zdecydowanie lepiej w pierwszej części meczu.

22:25

['0]

69' Anglia - Rosja 0:0

Anglia już bez tego zęba co w pierwszej połowie!

22:26

['0]

70' Anglia - Rosja 0:0

Ależ sytuacja! Akinfiejew zatrzymał kąśliwy strzał Rooney'a! Dobitka Lallany zatrzymała się na słupku, ale gracz Liverpoolu był na spalonym.

22:28

['0]

73' Anglia - Rosja 0:0

Kolejny stały fragment gry dla Anglii. Rzut wolny z okolic 20 metra. Czyżby teraz?

22:35

['0]

74' Anglia - Rosja 1:0

GOOOOOOOOOL! Eric Dier pokonał rosyjskiego golkipera cudwonym strzałem z wolnego!

22:35

['0]

75' Anglia - Rosja 1:0

Gol wisiał w powietrzu, ale gdyby nie perfekcja Diera to nie byłoby prowadzenia Anglików.

00:46

['0]

76' Anglia - Rosja 1:0

Kibicowski kocioł na Stade Velodrome!

22:37

['0]

W taki sposób Eric Dier pokonał świetnie dysponowanego Igora Akinfiejewa.

22:39

['0]

Akinfiejew robi co może! Oto dowód.

00:46

['0]

Tak wyglądała ekspresyjna radość Erica Diera.

22:47

['0]

90'+1 Anglia - Rosja 1:1

GOOOOOOOL! Niesamowite rzeczy w Marsylii! Wasilij Bieriezucki doprowadza do remisu!