Falstart Belgów! Perfekcyjny mecz Włochów zakończony zwycięstwem

Belgowie mieli z przytupem zacząć Euro 2016, lecz nie wszystko poszło po ich myśli. Włosi postawili trudne warunki i zasłużenie wygrali 2:0 po golach Emmanuele Giaccheriniego oraz Graziano Pelle.

Belgowie byli przedstawiani jako jeden z głównych faworytów do wygrania Euro 2016. Liczni zawodnicy, którzy na co dzień grają w najlepszych klubach Premier League, La Liga czy Serie A, mieli zapewnić tej reprezentacji wystarczającą jakość. Warto zaznaczyć, że ostatni występ tej drużyny na mistrzostwach miał miejsce w 2000 roku i to ze względu na turniej rozgrywany w ich kraju. Minęło 16 lat, a Belgia jechała do Francji po coś wielkiego. Pierwsze minuty to jednak zderzenie z włoską ścianą. Mówi się, że Italia dawno nie miała tak przeciętnego składu - brakowało przecież Marco Verrattiego czy też Claudio Marchisio. Andrea Pirlo czy Sebastian Giovinco to już inny temat, gdyż Antonio Conte uznał, że liga MLS to nie jest odpowiedni poziom, by zweryfikować ich aktualną formę.

Belgowie mieli problem ze stworzeniem sytuacji podbramkowej, więc skupili się głównie na strzałach z dystansu. Autorem najgroźniejszych był Radja Nainggolan, który próbował dwa razy, lecz Gianluigi Buffon wiedział, co ma z tym zrobić. Znacznie konkretniejsi byli Włosi, którzy jeśli zbliżali się do bramki Thibaut Courtois, to było groźnie. I tak w trzydziestej drugiej minucie spotkania Włosi dopięli swego. Zaczęło się od usypiania obrony, a skończyło na piłce w siatce. Leandro Bonucci podniósł głowę, zagrał kapitalne długie podanie - które minęło zdezorientowanego Toby'ego Alderweirelda - do Emanuele Giaccheriniego, a ten wiedział co ma zrobić. Kliniczny finisz, Italia prowadziła 1:0.

Mało było magii Edena Hazarda, zagubiony był Kevin de Bruyne, a Dries Mertens siedział na ławce rezerwowych. Bez swoich armat Belgia była bezbronna, bo Romelu Lukaku sam z siebie niczego nie wyczaruje. A Włosi tylko się nakręcali. Chwilę po bramce mieli dwie kolejne sytuacje. Najpierw z dystansu uderzył Antonio Candreva, a po chwili przypadkowy strzał głową zaliczył Graziano Pelle. Ten sam piłkarz próbował także w drugiej połowie, ale bramkarz Chelsea popisał się świetną paradą.

Włosi grali wzorowo w defensywie, a Belgowie - wręcz przeciwnie. Jan Vertonghen po udanym wślizgu był wściekły na swoich kolegów, bo zbyt łatwo dopuszczali rywali w niebezpieczne rejony. Więcej bramek nie było, choć na minutę przed końcem po dośrodkowaniu de Bruyne w znakomitej sytuacji znalazł się rezerwowy Divock Origi. Napastnik Liverpoolu nie spodziewał się, że piłka do niego dotrze, więc Buffon po chwili wszystko wyjaśnił.

Belgia - Włochy 0:2 (0:1)

Bramka: Giaccherini 32, Graziano Pelle \90+2.

Belgia: Courtois - Ciman (76 Carrasco), Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen - Witsel, Nainggolan (62 Nainggolan), Fellaini - de Bruyne, Hazard - Romelu Lukaku (73 Origi).

Włochy: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Candreva, Parolo, de Rossi (78 Motta), Giacherini, Darmian (58 De Sciglio) - Eder (75 Immobile), Pelle.

Żółte kartki: Vertonghen - Chiellini, Eder, Bonucci, Motta.

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!

Belgia - Włochy 0:0

Witamy w relacji z drugiego spotkania grupy E pomiędzy Belgią i Włochami. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Irlandczyków ze Szwedami padł remis 1:1.

20:49

['0]

Składy obu drużyn prezentują się następująco.

Belgia: Thibaut Courtois - Laurent Ciman, Toby Alderweireld, Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen - Axel Witsel, Radja Nainggolan, Marouane Fellaini, Eden Hazard, Kevin De Bruyne - Romelu Lukaku.

Włochy: Gianluigi Buffon - Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini - Antonio Candreva, Marco Parolo, Daniele De Rossi, Emanuele Giaccherini, Matteo Darmian - Graziano Pelle, Eder.

20:51

['0]

Belgowie stoją przed szansą przełamania złej passy w meczu z Włochami. Na zwycięstwo ze Squadrą Azzurra czekają już 34 lata. W jednym z meczów, podczas Euro 2000, wystąpili obecni selekcjonerzy obu reprezentacji - Marc Wilmots i Antonio Conte.

20:54

['0]

Sędzią dzisiejszego spotkania jest Mark Clattenburg.

20:55

['0]

Obie drużyny już znajdują się na płycie boiska stadionu w Lyonie. Za chwilę hymny!

21:01

['1]

Zaczęli Włosi!

21:03

['2]

Pierwsze zagrożenie pod bramką Buffona. Wrzutka Lukaku w pole karne wybita na aut.

21:05

['4]

Strzelają również Włosi. Uderzenie Edera zablokował jednak Nainggolan.

21:07

['6]

Belgowie powoli konstruują akcję. Długie podanie Nainggolana trafia prosto do rąk Buffona.

21:08

['7]

Wejście nakładką Edera. Belgowie proszą o kartkę dla naturalizowanego Brazylijczyka, jednak Clattenburg uspokaja podopiecznych Marca Wilmotsa.

21:11

['10]

Nieudane dośrodkowanie Candrevy rozpoczęło kontrę Belgów. Zakończył ją strzałem z dystanu Nainggolan. Świetna interwencja Buffona!

21:11

['11]

Fellaini uderza głową po rzucie rożnym. Daleko od bramki.

21:18

['15]

Na boisku na razie remis, jednak w pojedynku tenisistek Belgia ma przewagę.

21:19

['16]

Niepewna interwencja Chielliniego. Na szczęście dla Włochów tylko rzut rożny.

21:20

['18]

Niedokładne podanie do Fellainiego. Pilka w rękach Buffona.

21:21

['20]

Dobre wyjście z bramki Courtois, uprzedzające Darmiana.

21:23

['22]

Kolejna próba z dystansu Nainggolana. Tym razem pomocnik Romy daleko obok bramki.

21:24

['23]

Starcie Cimana z Giaccherinim na skraju pola karnego Belgów. Nie ma faulu, jest za to aut bramkowy.

21:26

['25]

W twitterowej rywalizacji mamy remis!

21:27

['26]

Kolejny faul Edera - tym razem na Witselu.

21:30

['30]

Dośrodkowanie Giaccheriniego wypiąstkowywuje Courtois. Chwilę później z dystansu próbuje Pelle. Piłka mija słupek.

21:32

['31]

Ataki Włochów najczęściej rozgrywane są skrzydłami. Obrońcy belgijscy jednak neutralizują rywali.

21:34

['32]

Belgia - Włochy 0:1

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Emanuele Giaccherini! Znakomite podanie Bonucciego z własnej połowy ląduje w polu karnym Courtois. Świetne przyjęcie i pewny strzał. Włosi na prowadzeniu!

21:36

['35]

Włosi nie przestają atakować! Strzał z dystansu Candrevy świetnie sparował Courtois.

21:37

['36]

Dominacja Włochów! Po błędach obrony belgijskiej głową uderza Pelle. Zabrakło naprawdę niewiele!

21:38

['37]

Faul Bonucciego na de Bruyne. Chwilę wcześniej przewrócony został Daniele de Rossi. Przewinienia jednak nie było.

21:39

['39]

Belgowie po raz kolejny z dystansu i po raz kolejny nieskutecznie. Zmienił się tylko uderzający - tym razem był to Witsel.

21:41

['40]

Grą Włochów, a szczególnie strzelca bramki, zachwycony jest także trener Lotosu Gdańsk, Andrea Anastasi.

21:42

['41]

W polu karnym znalazł się de Bruyne, natomiast jego strzał został zablokowany. Rzut rożny.

21:44

['43]

Dośrodkowanie Cimana trafiło do Fellainiego. Jego zgranie piłki do Lukaku nie przyniosło jednak spodziewanego efektu.

21:47

['45]

Piłka w polu karnym Belgów, ale nikt z Włochów nie potrafi oddać strzału. Po kilkunastu sekundach podobna sytuacja ma miejsce pod drugą bramką.

21:52

['45]

Koniec pierwszej połowy. Włosi prowadzą po świetnej bramce Giaccheriniego. Podopieczni Antonio Conte prezentują się lepiej niż ich przeciwnicy. Belgowie ograniczają się w zasadzie tylko do uderzeń z dystansu, które jednak lądują daleko od bramki.

21:52

['45]

Póki co Gianluigi Buffon zachowuje czyste konto w swoim 158. meczu w reprezentacji. Do europejskiego rekordzisty, Ikera Casillasa, brakuje mu już tylko dziewięciu występów w drużynie narodowej.

21:59

['45]

A tak wyglądał moment, w którym Włosi wyszli na prowadzenie.

22:01

['45]

Za moment początek drugiej połowy. Obie drużyny oraz sędziowie już na murawie.

22:01

['46]

Belgowie rozpoczęli drugie 45 minut gry!

22:06

['49]

Od początku próbują Włosi. Póki co na chęci się kończy - brakuje dokładności w rorzegraniu.

22:09

['52]

W pięknych okolicznościach przyrody rozgrywany jest dzisiejszy mecz.

22:10

['53]

Kolejne zejście ze skrzydła Candrevy w pole karne. Próba podania zablokowana przez Vertonghena.

22:11

['53]

Błyskawiczna kontra Belgów! Lukaku bez problemu wbiegł w pole karne i uderzył piłkę ponad interweniującym już Buffonem. Piłka o centrymetry mija prawy słupek!

22:12

['54]

Błyskawiczna riposta Włochów! Strzał Pellego odbił po raz kolejny Courtois!

22:13

['56]

Ależ robi nam się mecz! Piłka szybko przedostaje się z jednego pola karnego do drugiego. Kolejny strzał z dystansu Belgów. Tym razem Hazard trafił wprost w Buffona.

22:15

['58]

Pierwsza zmiana w drużynie Włoch. Matteo Darmiana zmienia Mattia de Sciglio.

22:17

['60]

Szkoleniowiec Włochów, Antonio Conte, tak mocno przeżywa mecz, że aż... krwawi z nosa.

22:19

['62]

Kolejna zmiana, tym razem w szeregach Belgów. Aktywnego dziś Nainggolana zmienił Dries Mertens.

22:24

['65]

Swoich kolegów z boiska wspiera również Andrea Pirlo. Zapewne jest zadowolony z przebiegu spotkania.

22:22

['66]

Żółta kartka dla Chielliniego za faul taktyczny.

22:25

['68]

Ostatni raz Belgowie nie strzelili gola w meczu eliminacyjnym z Walią. Od tego spotkania minęło już 367 dni.

22:26

['69]

Kolejna próba z dystansu Hazarda. Strzał zablokowany.

22:27

['70]

W konkursie strzałów z dystansu swoich sił spróbował także Mertens. Na razie jego uderzenie było najgorsze.

22:30

['73]

Kolejna zmiana w drużynie Marca Wilmotsa. Divock Origi zastępuje słabego dzisiaj Lukaku.

22:31

['75]

Pierwsza od kilku minut próba ataku Włochów zakończyła się kontrą Belgów. Akcję przerywa Eder - żółta kartka.

22:33

['76]

Ostatnia zmiana w drużynie Belgów. Obrońcę Cimana zastępuje skrzydłowy Yannick Ferreira Carrasco.

22:35

['78]

Zaostrzyła się gra Włochów. Kolejna żółta kartka - tym razem dla Bonucciego. W międzyczasie nastąpiła zmiana. Thiago Motta zastąpił de Rossiego.

22:37

['80]

Pomimo utraty bramki Thibaut Courtois jest pewnym punktem swojego zespołu.

22:39

['81]

Kolejny rzut rożny dla Belgii. Bardzo dobrze bronią się Włosi.

22:39

['82]

Po dośrodkowaniu de Bruyne'a uderzenie głową Origiego - ponad bramką.

22:41

['84]

Żółta kartka numer 4. Tym razem "nagrodzony" został Thiago Motta.

22:42

['85]

Błyskawiczna kontra Włochów kończy się strzałem będącego od kilku minut na boisku Ciro Immobile. Kolejna świetna interwencja Thibaut Courtois!

22:46

['88]

Coraz mniej minut do końca. Belgowie nie mogą znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną defensywę Italii.

22:47

['89]

Ależ zakotłowało się w polu karnym Włochów! Origi nie trafia w piłkę, która spada pod nogi Fellainiego. Ten kompletnie zaskoczony gubi piłkę, znajdującą się już po chwili w rękach Buffona.

22:47

['90]

Sędzia Mark Clattenburg doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

22:49

['90]

Pierwsza żółta kartka dla Belgów - konkretnie dla Vertonghena.

22:51

['90]

Belgia - Włochy 0:2

GOOOOOOOOOOOL!!!!! Graziano Pelle!!!!!!!!!!! Kontra Włochów - znajdujący się w polu karnym Candreva wypatrzył nieobstawionego Pellego, który strzałem z woleja pewnie pokonał Courtois!

22:53

['90]

Wraz z bramką Pellego zakończyło się spotkanie Belgów z Włochami. Mała niespodzianka? Włosi jednak w pełni zasłużyli na zwycięstwo. Belgia ograniczyła się przede wszystkim do strzałów z dystansu, gdyż świetnie funkcjonowała włoska defensywa. Tym samym podopieczni Antonio Conte są pierwszymi liderami grupy E!

22:55

['90]

Okazję do rehabilitacji Belgowie będą mieć w sobotę, kiedy to zmierzą się z Irlandią. Włosi swój mecz rozegrają ze Szwedami dzień wcześniej. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na jutrzejsze mecze Euro 2016!