Pierwsze minuty w wykonaniu Cristiano Ronaldo były nieco leniwe, ale już w 21. minucie kapitan portugalskiej kadry stanął przed świetną okazją do zdobycia bramki. Jego uderzenie "z kija" przeszło jednak obok słupka. W pierwszej połowie napastnik Realu miał jeszcze szansę, gdy uderzał z główki, ale na posterunku był Robert Almer.

Ronaldo nie mógł się także wstrzelić z rzutów wolnych, z których jeszcze ani razu nie strzelił gola na wielkiej imprezie. Dwie próby w drugiej części gry były blisko celu, ale ostatecznie Portugalia nie mogła się cieszyć z trafienia kapitana. W 78. minucie Ronaldo także wykonywał stały fragment, ale tym razem był to... rzut karny!

Nawet taka okazja do zdobycia bramki przeszła jednak gwiazdorowi koło nosa! Uderzenie Ronaldo zatrzymało się bowiem na słupku! To jeszcze nie był jednak koniec. Chwilę później strzał głową wpadł do siatki Austriaków, ala radość piłkarza Realu nie trwała długo, bowiem sędzia odgwizdał spalonego. Więcej sytuacji już nie było i Ronaldo zakończył mecz z zerowym dorobkiem!

Wszystkie niewykorzystane sytuacje Portugalczyka w załączonym materiale wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!