Piłkarz rozpoczął zawodową karierę w Standardzie Liege. Zadebiutował tam w 2011 roku jako 18-latek. W sezonie 2013/14 został drugim strzelcem ligi belgijskiej.

 

W lecie 2014 roku przeniósł się do Marsylii, gdzie w pierwszym sezonie przybrał role głównie zmiennika. W kolejnym roku jego talent eksplodował, a młody piłkarz rozegrał 36 spotkań i zdobył 17 bramek. Teraz Belg zasili dziesiątą drużynę poprzedniego sezonu Premier League. Nieoficjalnie kwota transferu wyniosła 40 milionów euro.

 

Batshuayi, mimo iż na Euro 2016 był tylko rezerwowym, to i tak zaprezentował się z dobrej strony. Strzelił nawet gola w starciu z Węgrami.

 

Belgijski napastnik jest pierwszym wzmocnieniem Antonio Conte, który po zakończeniu współpracy z reprezentacją Włoch na poważnie zajmie się londyńskim klubem.

 

Kontrakt napastnika będzie obowiązywał pięć lat, a piłkarz wybrał sobie numer ”23” na koszulce.

 

- Cieszę się z przyłączenia do jednego z najlepszych klubów w Europie i rozpoczęcia nowego rozdziału mojej kariery. Mam nadzieję, że podczas mojego pobytu na Stamford Bridge pomogę Chelsea wygrać wiele trofeów - powiedział Belg.

 

- Eden Hazard i Thibaut Courtois mówili mi wiele dobrych rzeczy o tym klubie. Zmiana trenera na Conte oznacza ekscytujący okres na to, aby tu dołączyć. To fantastyczna okazja dla mnie i mojej rodziny, już teraz nie mogę się doczekać, aby pokazać się w Premier League - dodał Batshuayi.

 

Gol Batshuayia w meczu z Węgrami w załączonym materiale wideo.

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!