Nawałka pełni funkcję selekcjonera biało-czerwonych od 26 października 2013 roku. Dwa lata później wywalczył z reprezentacją awans do mistrzostw Europy we Francji, gdzie jego drużyna pokazała się z dobrej strony, odpadając dopiero w ćwierćfinale po rzutach karnych z Portugalią.

 

"Bardzo dziękuję za zaufanie. Jesteśmy pełni optymizmu i wiary, że następna batalia, czyli eliminacje mistrzostw świata, zostanie zakończona sukcesem. Wierzę w drużynę, sztab, w to, że pójdziemy dalej do przodu i z pewnością przysporzymy wiele radości naszym kibicom. Nie możemy już doczekać się następnego meczu. Mistrzostwa Europy pokazały, że mamy jeszcze wiele rezerw, wiele możliwości do wykorzystania. To jest bardzo optymistyczne w perspektywie następnych spotkań" - powiedział trener Nawałka na oficjalnej stronie PZPN "Łączy nas piłka".

 

Prezes PZPN Zbigniew Boniek już wcześniej zapowiadał, że nie będzie żadnych problemów z przedłużeniem wygasającej po Euro 2016 umowy z Nawałką. Teraz nie ukrywał zadowolenia z podpisania kontraktu.

 

"To dobra informacja dla kibiców, dla wszystkich, którzy kochają polską piłkę, dla mnie szczególnie. Po dwóch latach pracy jesteśmy zadowoleni z tego, co zrobiliśmy. Chcemy więcej, dlatego nie szukamy żadnych nowych rozwiązań. Mamy dobrego trenera, który nad wszystkim czuwa. Dzisiaj złożyliśmy podpisy. Adam i cały jego sztab trenerski są przekonani, że zadanie, jakie przed nimi postawiliśmy - czyli ewentualnie wygranie grupy eliminacyjnej lub zakwalifikowanie się do mistrzostw świata poprzez baraże - jest celem realnym. Dlatego wszyscy razem trzymamy kciuki" - przyznał w środę Boniek.

 

58-letni Nawałka prowadził dotychczas reprezentację Polski w 30 meczach. Biało-czerwoni odnieśli w nich 15 zwycięstw, 11 razy zremisowali i ponieśli cztery porażki

 

KLIKNIJ I POLUB POLSATSPORT.PL NA FACEBOOKU!