Search
POLECAMY:
0:08:21
0:01:14
0:04:45
0:01:04
0:24:32
Sportowe Podsumowanie Dnia 23.07 Kmita: Dogadaliśmy się w sprawie walki Adamek - Szpilka Adamek: Pokażę Szpilce, jak wygląda prawdziwy boks Polki przygotowują się do World Grand Prix Puncher Extra Time 22.07
WIĘCEJ ZDJĘĆ
Opublikowany: 2013-06-08, 15:46, Ostatnia aktualizacja: 2013-06-08, 15:46

Wawrzyniak dla Polsatsport.pl: Remis z Mołdawią to nie kompromitacja

Sebastian Staszewski, Polsat Sport

Jakub Wawrzyniak: - Szanse na awans na MŚ są dziś bardzo małe / fot. cyfrasport.eu
NAJNOWSZE
POPULARNE
KOMENTOWANE

INFORMACJE

Kompany grał ze złamanym nosem i pękniętą kością oczodołu!

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Belgii Vincent Kompany grał przez większą część piątkowego meczu eliminacji mistrzostw świata w Brukseli przeciwko S...

Krychowiak dla Polsatsport.pl: Największym problemem gra w obronie

Naszym największym problemem jest gra w obronie. Nie chcę wskazywać tylko na czterech obrońców, bo to sprawa całego zespołu. Mecz z Mołdawią powinien ...

Kasperczak: Kadrze brakuje stabilizacji

"Takie mecze trzeba wygrywać. Straciliśmy dwa cenne punkty" - tak Henryk Kasperczak ocenił piątkowe spotkanie polskich piłkarzy w eliminacjach mistrzo...

Mamy świadomość tego, że nasze szanse są bardzo małe. Musielibyśmy wygrywać wszystkie mecze do samego końca eliminacji i liczyć na to, co zrobią rywale. Jesteśmy w bardzo nieciekawej sytuacji – mówi w rozmowie z Polsatsport.pl Jakub Wawrzyniak.

Sebastian Staszewski: Długo rozmawialiście po meczu z Mołdawią o tym, co wydarzyło się w Kiszyniowie?
 
Jakub Wawrzyniak: Analizowaliśmy to do późnych godzin nocnych.

I do jakich wniosków doszliście?

Tego, że wracamy z tylko jednym punktem, należy upatrywać w pierwszej połowie. Mieliśmy za dużo sytuacji, aby nie pokusić się o strzelenie drugiej bramki. Wtedy byłoby po meczu.

Ale nie było. Zamiast tego bramkę zdobyli Mołdawianie.

Straciliśmy gola po przypadkowej sytuacji. Wynik nie do końca oddaje to, co działo się na boisku. Szczególnie mam na myśli pierwsze 45 minut.

Ten remis to kompromitacja?

Kompromitacja?

Nie wiem, to pytanie.

Nie uważam, żebyśmy się skompromitowali. Pierwsze 30 minut to był, moim zdaniem, najlepszy mecz, jaki reprezentacja Polski zagrała od roku, dwóch. Zabrakło nam skuteczności… Być może to tylko tłumaczenie, bo mieliśmy na strzelenie kolejnej bramki całą drugą połowę.

Wierzy Pan jeszcze w szansę na awans do mistrzostw świata?

Mamy świadomość tego, że nasze szanse są bardzo małe. Musielibyśmy wygrywać wszystkie mecze do samego końca eliminacji i liczyć na to, co zrobią rywale. Kiedyś już były takie sytuacje i zawsze mnie irytowało mówienie, że damy z siebie wszystko, bo są jeszcze jakieś szanse. Oczywiście, że tak będzie, ale jesteśmy w bardzo nieciekawej sytuacji.

Trener Waldemar Fornalik wciąż powinien pracować z reprezentacją Polski?

Nie widzę powodów dla którego trzeba zwolnić selekcjonera. To nie są moje kompetencje, nie chcę mówić o czymś, co nie zależy ode mnie, natomiast ja trenera bym nie zmieniał.
Example pub