Search
POLECAMY:
0:06:53
0:02:59
0:00:39
0:01:42
0:01:53
Sport Flesz 20.08 rano Puncher: Bezerra rywalem Materli na KSW 28? Zostały dni. Co czeka Polaków na ostatniej prostej przed mundialem? Małachowski: Jest "Igła", będzie podium Polacy powalczą w Bonn o drugie zwycięstwo z Niemcami
WIĘCEJ ZDJĘĆ
Opublikowany: 2013-07-24, 15:49, Ostatnia aktualizacja: 2013-07-24, 15:49

Wisła Płock zaczyna walkę o Ligę Mistrzów 29 sierpnia

jb, PAP

Adam Wiśniewski (z lewej) wraz z kolegami powalczy o awans do Ligi Mistrzów / fot.PAP/EPA
NAJNOWSZE
POPULARNE
KOMENTOWANE

INFORMACJE

Rastko Stojkovic odchodzi z Vive

32-letni serbski piłkarz ręczny Rastko Stojkovic odchodzi z Vive Targów Kielce, poinformował na swojej stronie internetowej klub. Serb występował w Vi...

Julen Aguinagalde już w Kielcach

Julen Aguinagalde, hiszpański obrotowy, aktualny mistrz świata i do niedawna piłkarz ręczny Atletico Madryt, podpisał we wtorek pięcioletni kontrakt z...

Europejskie puchary w piłce ręcznej: polskie kluby poznały rywali

Turecki zespół Ozel Idare IK Ankara będzie rywalem Azotów Puławy, zaś Handball Zabrze zagra z belgijską Initą Hasselt w trzeciej rundzie Challenge Cup...

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock 29 sierpnia spotkają się na wyjeździe z francuskim Montpellier w pierwszym meczu o prawo gry w Lidze Mistrzów. Rewanż odbędzie się 1 września w Płocku.

– Trener Manolo Cadenas zgodził się z propozycją Francuzów i wszystko wskazuje na to, że w tych terminach rozstrzygnie się, która drużyna zagra w grupie B – powiedział wiceprezes klubu Artur Zieliński.

Po wycofaniu się z rozgrywek Atletico Madryt, władze EHF zdecydowały się na zmianę zasad kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Wcześniej o miejsce premiowane awansem miały walczyć cztery drużyny, zwycięzca miał trafić do grupy C. Ostatecznie ustalono, że Pick Szeged i Metalurg Skopje spotkają się w dwumeczu, którego zwycięzca trafi do grupy C, zaś Orlen Wisła i Montpellier Agglomeration HB powalczą o miejsce w grupie B, zwolnione przez wicemistrzów Hiszpanii.

Pierwszy mecz odbędzie się 29 sierpnia o godz. 20.45 w hali Rene Bougnol w Montpellier we Francji, rewanż 1 września w Orlen Arenie.

– Datę 29 sierpnia zaproponowali Francuzi, a my, w porozumieniu z trenerem, wyraziliśmy zgodę. Czekamy tylko na potwierdzenie z EHF, że możemy grać w tych terminach. W środę rozpoczęliśmy przygotowania do dwumeczu. Zawodnicy spotkali się z trenerem o godz. 10.00, na godz. 17.00 zaplanowano otwarty trening z udziałem kibiców – poinformował Zieliński.

Szkoleniowiec zrezygnował z udziału w turnieju zaplanowanym na 23-25 sierpnia w Brześciu, gdzie Orlen Wisła miała grać z Vardarem Skopje, ZTR Zaporoże i gospodarzami Meszkowem Brześć.

W pierwszych po okresie urlopowym zajęciach Orlen Wisły uczestniczyło 16 zawodników. W zajęciach wzięli udział nowi zawodnicy: Marcin Lijewski, Mariusz Jurkiewicz i Zbigniew Kwiatkowski oraz trzech młodych piłkarzy, zawodników drugiej drużyny.

Zajęcia odbywać się będą w halach w Płocku i Łącku, pierwszy sprawdzian drużyna przejdzie 9 i 10 sierpnia, kiedy to zagra w turnieju w Kwidzynie, obok Nielby Wągrowiec, Wybrzeża Gdańsk, Pogoni Szczecin i gospodarzy.

15 sierpnia zespół wyjedzie do Niemiec, pierwsze spotkanie rozegra z SC Magdeburg, a potem weźmie udział w turnieju w Ilsenburgu, gdzie spotka się, między innymi z TSV Hannover i Rein-Necker Loewen. Ostatnie dni przed meczem z Montpellier piłkarze spędzą w Płocku.

– Już teraz przygotowujemy się do zorganizowania wyjazdu zawodników do Francji. Akurat wypada on w ostatnie dni wakacji i zdajemy sobie sprawę, że trudno będzie zaplanować możliwie najlepsze połączenie. Prawdopodobnie polecimy samolotem do Paryża, a stamtąd do Montpellier, być może pociągiem. Mamy kilka wariantów, wybierzemy najdogodniejszy dla piłkarzy – zapewnił Zieliński.

Piłkarze powinni dotrzeć do Montpellier 28 sierpnia, następnego dnia rano zaplanowany został trening, a mecz rozpocznie się o 20.45. Powrót ma nastąpić 30 sierpnia, a już 1 września obie drużyny zagrają rewanż w Orlen Arenie. Zwycięzca trafi do grupy B Ligi Mistrzów, gdzie zagrają także: THW Kiel, Vive Targi Kielce, KIF Kolding, Dunkerque HB i zwycięzca grupy kwalifikacyjnej.
Example pub