Juve zmiotło Romę i zwiększyło przewagę

Mirko Vucinic dobił swoich byłych kolegów / fot. PAP

Lider włoskiej Serie A Juventus Turyn pokonał w szlagierowym meczu wicelidera AS Romę 3:0. „Stara Dama” nie dała żadnych szans zespołowi Rudiego Garcii. Bramki dla aktualnego mistrza Włoch zdobywali Arturo Vidal, Leonardo Bonucci i rezerwowy Mirko Vucinić, którym ustalił wynik spotkania strzałem z rzutu karnego. Turyńczycy mają osiem punktów przewagi nad rzymskim zespołem.

Pierwszy kwadrans szlagierowego starcia nie obfitował w sytuacje podbramkowe. Zarówno gospodarze jak i goście ze stolicy Włoch nie stwarzali zagrożenia pod bramką przeciwnika. Pierwszą dogodną okazję do objęcia prowadzenia wykreowali sobie podopieczni Antonio Conte. I właśnie w 17. minucie „Stara Dama” wyszła na prowadzenie po trafieniu Arturo Vidala. Chilijczyk otrzymał znakomite podanie od Carlosa Taveza i z bliskiej odległości pokonał bezradnie interweniującego Morgana De Sanctisa.

Zawodnicy z Wiecznego Miasta nie załamali się stratą bramki i za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Rzymianie w przeciągu czterech minut oddali trzy celne strzały na bramkę Gianluigiego Buffona. Kapitan „Juve” za każdym razem spisywał się bez zarzutu nie dając się pokonać kolejno: Miralemowi Pjaniciowi, Kevinowi Strootmanowi i Brazylijczykowi Dodo.

Podopieczni Rudiego Garcii wykazywali ogromną ambicję, ale Juventus był zespołem, który kontrolował wydarzenia boiskowe. W poczynaniach turyńczyków można było dostrzec lepszą organizację gry. Pierwsza odsłona meczu toczyła się w szybkim tempie, ale brakowało sytuacji stuprocentowych.

Wymarzony początek drugiej połowy

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części meczu „Bianconeri” podwyższyli prowadzenie, a stało się to po stałym fragmencie gry. Andrea Pirlo znakomicie dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego w „szesnastkę” rzymian. W polu karnym najlepiej odnalazł się Leonardo Bonucci, którym wślizgiem zamknął dośrodkowanie byłego zawodnika AC Milan i dał dwubramkowe prowadzenie „Starej Damie”.

Od momentu zdobycia drugiego gola „Juve” zbytnio nie forsowało tempa. Turyńczycy umiejętnie rozbijali ataki „Giallorossich” zniechęcając ich do dalszej walki. AS Roma nie potrafiła nawiązać do pierwszego kwadransa gry kiedy to przyjezdni zepchnęli gospodarzy do defensywy.

De Rossi i Castan obejrzeli „czerwień”. Vucinić pogrążył byłych kolegów

Piętnaście minut przed upływem regulaminowego czasu gry Daniele De Rossi brutalnie sfaulował Giorgio Chielliniego, a sędzia spotkania Nicola Rizzoli ukarał wychowanka „Wilków” czerwoną kartką. Minutę później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Andrei Pirlo piłka po ogromnym zamieszaniu zmierzała w światło bramki gości, a Leandro Castan ratując swój zespół przed stratą kolejnego gola interweniował ręką. Arbiter po raz kolejnym nie miał wątpliwości i wyrzucił środkowego defensora rzymian z boiska dyktując przy tym rzut karny dla gospodarzy.

Do jedenastki podszedł były napastnik AS Romy, Mirko Vucinić i pewnym strzałem pokonał golkipera rzymskiego zespołu. Czarnogórzec pojawił się na placu gry w 60. minucie w miejsce Carlosa Teveza. Było to drugie trafienie 30-letniego napastnika w obecnych rozgrywkach włoskiej Serie A. Przyjezdni nie byli w stanie stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką Gianluigiego Buffona grając w dziewiątkę. AS Roma poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie ligowym i straciła szansę zbliżenia się do prowadzącego w Serie A Juventusu. Zespół Antonio Conte pewnie zmierza po trzecie Scudetto z rzędu.

Juventus Turyn – AS Roma 3:0 (1:0)

Bramki: Arturo Vidal 17’, Leonardo Bonucci 48’, Mirko Vucinić 77’.

Juventus: Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Stephan Lichtsteiner, Arturo Vidal (80′ Claudio Marchisio), Andrea Pirlo, Paul Pogba, Kwadwo Asamoah, Carlos Tevez (60′ Mirko Vucinić), Fernando Llorente.

AS Roma: Morgan De Sanctis, Maicon, Mehdi Benatia, Leandro Castan, Dodo, Daniele De Rossi, Miralem Pjanić (55′ Mattia Destro), Kevin Strootman, Francesco Totti (72′ Alessandro Florenzi), Gervinho, Adam Ljajić.

Żółte kartki: Carlos Tevez, Andrea Barzagli – Gervinho, Adam Ljajić. Czerwone kartki: Daniele De Rossi, Leandro Castan.