Puchar Afryki w triathlonie: Zwycięstwo Agnieszki Jerzyk

Agnieszka Jerzyk / fot. PAP

Mistrzyni świata U-23 na dystansie olimpijskim (Walencja 2010, Pekin 2011) Agnieszka Jerzyk (Real 64-sto Leszno) wygrała w Kapsztadzie triathlonowe zawody sprinterskie o Puchar Afryki.

Na czwartej pozycji uplasowała się Maria Cześnik (Adgar Fit Pro Team), a na siódmej Magdalena Mielnik (WMKS Olsztyn).

Wśród mężczyzn zwyciężył Richard Murray z RPA. Mateusz Kaźmierczak (Adgar Fit Pro Team) był dziewiąty, Łukasz Michalak - 11., Tomasz Marcinek (obaj AZS AWF Katowice) - 12., Kacper Stępniak (Tri Saucony Rumia) - 13., Tomasz Brembor (AZS AWF Katowice) - 15., a Maciej Grembski (Centrum Sportowe Głogowski Triathlon) - 22.

Jak poinformował sekretarz generalny Polskiego Związku Triathlonu Filip Puchalski, do końca lutego kadra narodowa pozostanie w RPA na zgrupowaniu, po którym 8 marca wystartuje w Szarm el-Szejk w kolejnych zawodach o Puchar Afryki.