Bezlitosne Juve. Koguty odprawiły Dnipro

Sebastian Giovinco zaliczył dwie asysty w meczu z Trabzonsporem/fot. PAP/EPA

Juventus pokonał na wyjeździe Trabzonspor Adriana Mierzejewskiego i przypieczętował awans do 1/8 finału Ligi Europejskiej. Polski pomocnik rozegrał siedemdziesiąt dwie minuty w barwach tureckiego zespołu. Tottenham pokonał na White Hart Lane Dnipro 3:1 i uzyskał promocje do dalszej fazy europejskich pucharów.

„Juve” ustaliło rezultat meczu jeszcze przed przerwą. Wynik spotkania otworzył chilijski pomocnik, Arturo Vidal w 18. minucie. Drugie trafienie dla mistrza Włoch zaliczył wypożyczony z F.C. Southampton, Pablo Osvaldo. Asysty przy obu golach zanotował Sebastian Giovinco. Przed tygodniem w stolicy Piemontu również padł wynik 2:0 dla zespołu Antoni Conte.

Dnipro Dniepropietrowsk w pierwszym meczu pokonało Tottenham 1:0. Na White Hart Lane padł wynik 3:1 i to angielski zespół zagra w 1/8 finału Europa League. Prowadzenie objęli goście po trafieniu Zozulji. Londyńczycy na trafienie ukraińskiego napastnika odpowiedzieli aż trzykrotnie. Na listę strzelców wpisał się Eriksen i dwukrotnie Adebayor. W 63. minucie czerwoną kartką został ukarany zdobywca pierwszego gola w tym spotkaniu, Roman Zozulja. Szkoleniowcem Dnipro jest hiszpański trener, Juande Ramos, który w przeszłości prowadził popularne „Koguty”.

Remisy Violi i Nietoperzy. Benfica góruje nad Grekami

Fiorentina zremisowała na własnym obiekcie 1:1Esbjerg. Zespół Vincenzo Montelli w meczu przed tygodnie pokonały na wyjeździe Esbjerg 3:1 i pewnie awansował do 1/8 finału. Valencia w pierwszym spotkaniu rozgrywany w Nikozji pokonała Dynamo Kijów 2:0. „Nietoperze” na Estadio Mestalla bezbramkowym remisem zapewnili sobie awans do dalszej fazy Ligi Europejskiej.

Benfica pokonała przed własną publicznością PAOK 3:0. W pierwszym meczu w Salonikach padł wynik 1:0 dla Portugalczyków. W stolicy Portugalii gole dla lizbończyków zdobywali Gaitan, Lima i Marković. Wszystkie trzy bramki padły po przerwie.

Zaskakujący awans Anży. Lyon gra dalej

Ostatni zespół ligi rosyjskiej, Anży Machaczkała pokonał na wyjeździe 2:0 belgijski Genk i nieoczekiwanie znalazł się w 1/8 finału Ligi Europejskiej. Obydwa gole dla rosyjskiej drużyny padły w drugiej odsłonie. W stolicy Dagestanu przed tygodniem padł bezbramkowy remis.

Olympique Lyon wyeliminował Czornomoreć Odessa. W pierwszym meczu rozgrywanym w Odessie kibice nie obejrzeli goli. Pięknego gola na wagę awansu zdobył Alexandre Lacazette, który przesądził losy rywalizacji francusko-ukraińskiej dopiero w 80. minucie spotkania.