Gol Zwolińskiego i parady Szromnika zadecydowały o zwycięstwie nad Włochami

Łukasz Zwoliński - strzelec bramki dla biało-czerwonych, na co dzień gracz Górnika Łęczna. / fot. Cyfra Sport

Reprezentacja Polski do lat 20 pokonała Włochów 1:0 w meczu rozgrywanym w ramach Turnieju Czterech Narodów. Gola dla biało-czerwonych strzelił w 12. minucie Łukasz Zwoliński. O zwycięstwie Polaków zadecydowała świetna dyspozycja bramkarza Michała Szromnika.

Szromnik, bramkarz I ligowej Arki Gdynia obronił w tym spotkaniu dwa rzuty karne, oba w pierwszych 10. minutach gry W 4. minucie powstrzymał strzał z jedenastu metrów Valerio Verre, a w 10. minucie gry popisał się takim samym wyczynem przy próbie Vincenzo Grifo. Chwilę później  Łukasz Zwoliński - gracz pierwszoligowego Górnika Łęczna przesądził o zwycięstwie biało-czerwonych.

Mecz w Ascoli Piceno rozegrane zostało w ramach Turnieju Czterech Narodów. Dla biało-czerwonych było to ostatnie spotkanie w tych rozgrywkach.

Włochy – Polska 0:1 (0:1)

Bramki: Łukasz Zwoliński 12.

Włochy: Raffaele Di Gennaro – Simone Pecorini (75, Andrea Conti), Francesco Vicari (46, Edoardo Goldaniga), Federico Barba, Cristian Dell’Orco – Vincenzo Grifo, Massimiliano Busellato (70, Antonio Palma), Valerio Verre (46, Andrea Schiavone), Matteo Ricci (46, Federico Ricci) – Guido Gomez (70, Stefano Padovan), Valerio Rosseti (62, Luca Forte).