Przysiężny dołączył do Kubota, też odpadł w Miami

Michał Przysiężny / fot. PAP/Panoramic

Michał Przysiężny przegrał z Hiszpanem Albertem Montanesem 7:5, 6:7 (5-7), 3:6 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego na twardych kortach w Miami (pula nagród 4,72 mln dol.). Polak po raz pierwszy w karierze wystąpił w głównej drabince tej imprezy.

Zajmujący 75. miejsce w rankingu ATP Przysiężny po raz drugi w karierze zmierzył się z 59. na światowej liście Montanesem. Cztery lata temu w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open głogowianin wygrał dwa sety, ale trzy kolejne padły łupem jego przeciwnika.

Z poprzedzających turniej w Miami zawodów w Indian Wells 30-letni Polak wycofał się tuż przed pierwszym meczem z powodu kontuzji lewej ręki.

Do singla w Miami zgłosili się także Łukasz Kubot i grający z "19" Jerzy Janowicz. Pierwszy odpadł we wtorek po porażce w trzech setach z Australijczykiem Matthew Ebdenem. Łodzianin ma z kolei "wolny los" i przystąpi do rywalizacji od drugiej rundy, w której jego rywalem będzie Hiszpan Roberto Bautista Agut lub Amerykanin Steve Johnson.