Remis i czerwone kartki w ćwierćfinale Pucharu Polski

W Gdyni nie brakowało emocji. / fot. PAP

W ostatnim meczu piłkarskiego ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zmierzyły się drużyny z 1. ligi, Arka zremisowała w Gdyni z Miedzią Legnica 1:1. Oba zespoły kończyły to emocjonujące i stojące na niezłym poziomie spotkanie w „10”. W tej fazie pucharowych rozgrywek tylko gdynianie nie zdołali odnieść zwycięstwa na własnym stadionie.

W wyjściowym składzie gości pojawiło się pięciu zawodników, którzy mieli za sobą występy w Arce. I właśnie jeden z nich uzyskał dla legniczan prowadzenie. W 18. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Madejskiego, Grzegorz Bartczak zgrał piłkę głową do Zbigniewa Zakrzewskiego, który, również główką, pokonał Jakuba Miszczuka.

W tym momencie gdynianie grali już w „10”, bowiem czerwoną kartkę za faul na Wojciechu Łobodzińskim ukarany został Sławomir Cienciała. Z pewnością nie tak wyobrażał sobie dzień swoich 31. urodzin prawy obrońca żółto-niebieskich. A gola Miedź strzeliła właśnie po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego.

W 12. minucie znakomitej sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystał Marcus Vinicius. Po zgraniu głową Arkadiusza Aleksandra środkowy pomocnik gospodarzy znalazł się sam przed bramkarzem rywali, ale trafił piłką w słupek.

Niewiele również brakowało, aby w 29. minucie akcja dwóch innych byłych piłkarzy Arki zakończyła powodzeniem. Bardzo dobrym prostopadłym podaniem z głębi pola popisał się Radosław Bartoszewicz, ale Madejski posłał piłkę po ziemi obok słupka. Tuż przed przerwą dogodną okazję zmarnował jeszcze Mateusz Szczepaniak.

Na początku drugiej połowy od utraty drugiego gola uratował gospodarzy Miszczuk, który obronił groźne uderzenie z dystansu Łobodzińskiego. W 61. minucie siły się wyrównały, bo za faul na bramkarzu Arki drugą żółtą kartkę otrzymał Jakub Chrzanowski. Dwie minuty później Mateusz Szwoch przegrał pojedynek z golkiperem Miedzi Andrzejem Bledzewskim. Z kolei w 82. minucie bliski powodzenia był Bartosz Ślusarski.

Za chwilę gospodarzom dopisało już szczęście. Po dośrodkowaniu z lewej strony Radosława Pruchnika zamykający akcję Marcus Vinicius z bliska umieścił piłkę w siatce.

Rewanż odbędzie się we wtorek 25 marca w Legnicy.

Arka Gdynia - Miedź Legnica 1:1 (0:1)

Arka: Jakub Miszczuk – Sławomir Cienciała, Krzysztof Sobieraj, Mateusz Cichocki, Marcin Radzewicz – Tomasz Kowalski (24. Adrian Budka), Michał Rzuchowski (43. Mateusz Szwoch), Radosław Pruchnik, Marcus Vinicius, Paweł Wojowski – Arkadiusz Aleksander (46. Bartosz Ślusarski).
Miedź: Andrzej Bledzewski – Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka, Mariusz Zasada – Piotr Madejski (86. Patryk Szymański), Piotr Kasperkiewicz (55. Marcin Burkhardt), Radosław Bartoszewicz, Wojciech Łobodziński – Mateusz Szczepaniak, Zbigniew Zakrzewski (37. Jakub Chrzanowski).

Bramki: 0:1 Zbigniew Zakrzewski (18-głową), 1:1 Marcus Vinicius (83).

Żółte kartki: Bartosz Ślusarski, Marcus Vinicius. Miedź Legnica - Jakub Chrzanowski, Piotr Kasperkiewicz, Mateusz Szczepaniak, Adrian Woźniczka.