Vinci pożegnanie z Katowicami

Roberta Vinci w zeszłym roku w Katowicach sięgnęła po zwycięstwo, w tym zmagania zakończyła na drugiej rundzie/ Fot. PAP

Rozstawiona z „dwójką” Włoszka Roberta Vinci przegrała z rodaczką Camilą Giorgi 3:6, 7:6 (9-7), 0:6 w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA Tour - BNP Paribas Katowice Open (pula nagród 250 tys. dolarów).

Włoszki kończyły środowy blok meczów w katowickim Spodku. Wyszły na kort z półgodzinnym opóźnieniem, bowiem przedłużył się poprzedni pojedynek. Ta zwłoka bardziej posłużyła Giorgi (69. WTA), bowiem w pierwszym secie dość łatwo pokonała wyżej notowaną (16. WTA) rywalkę, ubiegłoroczną triumfatorkę tego turnieju. Mało było w tej partii długich wymian piłki. Vinci zdawała się nie dowierzać swoim nieudanym zagraniom.

Dużo ciekawszy był drugi set. Kiedy Giorgi prowadziła 5:3, wydawało się, że nic nie może jej odebrać zwycięstwa. Zepsuła jednak kilka prostych piłek i dokładniejsza Vinci wyrównała. Na widowni pozostali tylko najwytrwalsi miłośnicy tenisa, jako że trzeci set zaczął się kilka minut przed godz. 23. Emocji już nie było. Młodsza o dziewięć lat Giorgi dominowała na korcie, wygrywając bez straty gema.

W turnieju singla pozostała jedna Polka - Agnieszka Radwańska. Natomiast w deblach Paula Kania i Klaudia Jans-Ignacik, występujące z zagranicznymi partnerkami, wygrały swoje środowe mecze pierwszej rundy.

debel - pierwsza runda:

Paula Kania (Polska), Waleria Sołowiewa (Rosja) - Sandra Klemenschits (Austria), Andrae Klepac (Słowenia) 6:3, 1:6, 10-3
Klaudia Jans-Ignacik (Polska), Raluca Olaru (Rumunia) - Darija Jurak (Chorwacja), Megan Moulton-Levy (USA) 6:4, 6:3
Klara Koukalova (Czechy), Monica Niculescu (Rumunia) – Shahar Peer (Izrael), Silvia Soler–Espinosa (Hiszpania) 5:7, 6:2, 10-8

Julia Bejgelzimer, Olga Sawczuk (Ukraina) – Shuko Aoyama (Japonia), Renata Voracova (Czechy) 6:4, 6:2
Kania i Sołowiewa zagrają z parą Katarzyna Piter - Alicja Rosolska.