Muehlberger wygrał Karpacki Wyścig Kurierów

Gregor Muehlberger - zwycięzca całego wyścigu / fot. carpathianrace.eu

Austriak Gregor Muehlberger z grupy Tirol Cycling Team wygrał Karpacki Wyścig Kurierów, jedną z największych imprez kolarskich zawodników do lat 23. Najlepszy z Polaków Przemysław Kasperkiewicz zajął trzecie miejsce.

Rywalizacja zakończyła się w niedzielę.

Szósty, ostatni etap rozegrano na 150 km trasie z Dąbrowy Tarnowskiej do Tarnowa. Dopisała pogoda, było słonecznie, choć dość chłodno. Zwyciężył Rumun Eduard Grosu (Vini-Fantini-Nippo), Kasperkiewicz z grupy Bauknecht Author został sklasyfikowany na 41. pozycji w takim samym czasie co zwycięzca.

Grosu, dzięki etapowemu sukcesowi, zbliżył się do lidera klasyfikacji generalnej, ale do zwycięstwa zabrakło mu 4 s. Triumfator imprezy - 20-letni Muehlberger koszulkę lidera zdobył na trasie jazdy indywidualnej na czas.

Klasyfikację górską wygrał po raz drugi z rzędu Patryk Stosz (TC Chrobry Głogów). Klasyfikację punktową - Grosu, a klasyfikację najaktywniejszych Belg Amaury Capiot. W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy holenderskiej grupy Jo Piels.