Ekipa Dorny znowu górą. Janicki przesądził losy meczu! Zapis relacji NA ŻYWO.

Rafał Wolski był wyróżniającą postacią w meczu z Bośnią/fot. cyfrasport.eu

Młodzieżowa reprezentacja Polski na stadionie Cracovii przy ulicy Kałuży pokonała Bośnię i Hercegowinę 1:0. Autorem decydującego trafienia był obrońca Lechii Gdańsk - Rafał Janicki. Niespełna 22-letni zawodnik zwycięskiego gola zdobył uderzeniem głową tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony.

W meczu, który odbył się w środę na stadionie Cracovii, od początku dominowali podopieczni Marcina Dorny. Jednak w pierwszej połowie kibice nie zobaczyli ani jednej bramki. Najbliższy pokonania - w tej części gry - Kenana Pirica był w 23. min Piotr Zieliński. Dopadł on do piłki, którą wypuścił z rąk bramkarz - po strzale z rzutu wolnego Michała Chrapka - ale uderzył niecelnie.

Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry sędzia podyktował rzut wolny dla Polski. Po wrzutce Rafała Wolskiego celną "główką" popisał się Rafał Janicki.

- Cieszę się, że na tle dobrego przeciwnika moi zawodnicy zaprezentowali się momentami tak jakbym sobie życzył - powiedział po spotkaniu trener Dorna. Selekcjoner nie chciał oceniać indywidualnie piłkarzy, mówić kto z zawodników próbowanych w Krakowie będzie miał szansę "wskoczyć" do jego kadry na dłużej. - Za wcześnie, aby mówić o personaliach w kontekście wrześniowego spotkania z Grecją - dodał.

Towarzyski mecz był elementem przygotowań Polaków do ostatniego pojedynku w grupie siódmej eliminacji mistrzostw Europy U-21, w której biało-czerwoni wciąż prowadzą. Po siedmiu meczach mają 15 punktów - o trzy więcej od Grecji, która rozegrała sześć spotkań. Polska w ostatnim spotkaniu eliminacji 9 września zagra na wyjeździe właśnie z tą reprezentacją.

90+4'
Arbiter doliczył aż 4 minuty do drugiej części meczu. W doliczonym czasie gry Kacper Przybyłko stanął przed szansą na zdobycie gola, ale jego strzał był nieznacznie niecelny.

89'
W końcówce meczu próżno było oczekwiać płynnych, składnych akcji. Piotr Parzyszek tuż po wejściu na boisko doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale piłka znacznie minęła bramkę gości.

85'
Marcin Dorna zdecydował się na szóstą, ostatnią już zmianę. Na murawie pojawił się gracz londyńskiego Charltonu Piotr Parzyszek. Napastnik zastąpił Michała Chrapka, który momentami "oddychał rękawami".

81'
Przedostatnia zmiana w naszym zespole. Na placu gry zameldował się Wojciech Golla, a boisko opuścił Bartłomiej Pawłowski, który minutę wcześniej przeprowadził groźną akcję w ofensywie. Nikt jednak nie zamknął mocnego podania byłego gracza Widzewa Łódź.

78'
Filip Bednarek pewnie obronił strzał zmierzający w środek bramki.

76'
Czwarta zmiana w polskiej reprezentacji. Martin Kobylański zmienił Piotra Zielińskiego.

73'
Pierwszą żółtą kartką w zespole gospodarzy został ukarany rezerwowy obrońca Tomasz Kędziora.

70'
Spokojniejszy moment w grze w wykonaniu obydwu drużyn. Zdaje się, że Polacy szanują wynik i nie chcą forsować tempa świadczy o tym choćby zmiana ofensywnego pomocnika w miejsce, którego pojawił się obrońca.

68'
Kolejna zmiana w polskim zespole. Można powiedzieć, że Marcin Dorna dokonał "włoskiej zmiany". W miejsce Rafała Wolskiego pojawił się obrońca SSC Napoli - Igor Łasicki.

67'
Coraz częściej do głosu dochodzą Bośniaccy zawodnicy. Polacy skutecznie ich blokują lub przyjezdni nie potrafią skierować piłki w światło bramki.

64'
Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Został nią ukarany Renato Gojković.

62'
Druga zmiana w szeregach naszego zespołu. Tomasz Kędziora zastępuje obrońcę mistrza Polski - Bartosza Bereszyńskiego.

60'
"Biało-czerwoni" złapali wiatr w żagle. Akcje w ich wykonaniu są coraz bardziej składne i przemyślane.

57'
Pierwsza zmiana w ekipie Marcina Dorny. W miejsce Mateusza Lewandowskiego pojawił się Dominik Kun.

55'
Rafał Wolski znalazł się w stuprocentowej sytuacji, ale w fenomenalny sposób jego strzał obronił Kenan Pirić!

54'
Polacy w natarciu. Najpierw uderzał Rafał Wolski, a potem na strzał zdecydował się Daniel Dziwniel. Obie próby wyłapał jednak bramkaz gości.

49'
Bardzo groźny kontratak gości, ale w ostatniej chwili fatalnym podaniem zmarnował akcję Hajradinović.

46' GOOOOOOL! Bramkę do drużyny Marcina Dorny zdobył Rafał Janicki.
Obrońca gdańskiej Lechii wyrasta na bohatera meczu. W końcówcej pierwszej części gry stoper czwartej drużyny T-mobile Ekstraklasy uchronił naszą reprezentację przed uratą bramki, a teraz wyręczył zawodników ofensywnych i wpisał się na listę strzelców. Celna główka Rafała Janickiego po dograniu Rafała Wolskiego otworzyła wynik meczu!!

Na mecz w Krakowie dotrał Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zbigniew Boniek ogląda mecz w towarzystwie Kazimierza Grenia.

45'+1
Słowacki sędzia nie pozwolił już na rozegranie rzutu wolnego drużynie gości i zakończył pierwszą dość niemrawą odsłonę.

45'
Arbiter doliczył jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

44'
Rafał Janicki uratował nas przed stratą bramki. Obrońca Lechii Gdańsk ofiarnie zablokował uderzenie Narmina Zoliticia.

42'
Długa akcja Polaków zapowiadała się bardzo obiecująco, ale ostatecznie zakończyła się tylko wrzutem piłki z autu.

40'
Prosta strata w szeregach polskiej ekipy. W końcówce pierwszej odsłony brakuje koncentracji.

37'
Rafał Wolski próbuje brać ciężar gry na siebie. Były pomocnik Legii Waraszawa wyrasta na lidera młodzieżowej kadry i zastępcę Dominika Furmana.

35'
Niezła akcja Polaków, którzy wymienili kilka szybkich podań, ale ostatecznie strzał Kacpra Przybyłki minął bramkę Piricia.

33'
Bartłomiej Pawłowski przedzierał się prawym skrzydłem, ale nie miał wsparcia partnerów i został powstrzymany przed "szesnastką" rywali.

30'
Od razu widać, że to jest mecz towarzyski. Zawodnicy rozgrywają piłkę w wolnym tempie, brakuje składnych akcji. Drugi kwadrans gry za nami, a piłkarze nie zaskoczyli nas niczym szczególnym.

25'
Wojciech Kowalczyk wspomniał świetną zmianę jaką dał Kacper Przybyłko w meczu towarzyskim z Litwą. Obecnie zawodnik Greuther Fürth zastąpił wówczas Piotra Parzyszka i zdołał dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. Dzisiaj jednak jest kompletnie niewidoczny...

23'
Najlepsza okazji w meczu! Stały fragment gry wykonał Michał Chrapek. Futbolówka skozłowała przed bośniacki golkiperem, który sparował ją wprost pod nogi Piotra Zielińskiego. Jednak zawodnik Udinese fatalnie spudłował z trzech metrów...

Pudło w wykonaniu Piotra Zielińskiego/fot. Cyfrasport.eu

22'
Bartłomiej Pawłowski wywalczył rzutu wolny w okolicach pola karnego.

20'
Na placu gry panuje sporo chaosu. Rafał Wolski w środkowej strefie boiska pokazał wysokie umiejętności techniczne.

17'
Tym razem słowacki sędzia podyktował rzut wolny dla "Biało-czerwonych" za zagranie ręką, ale Piotr Zieliński uderzył obok bramki.

15'
Uderzenie z około 25 metrów nie sprawiło najmniejszych problemów Filipowi Bednarkowi. Bramkarz holenderskiego Twente pewnie złapał piłkę zmierzającą w środek bramki.

14'
Faulu dopuścił się Michał Chrapek. Przyjezdni przed szansą na pierwszy strzał w meczu.

12'
Uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego mocny i celne, ale w sam środek bramki. Pewnie broni Kenan Pirić.

10'
Pierwszy strzał w meczu minął bramkę Bośniaków. Próbę zza pola karnego podjął piłkarz AC Fiorentiny, Rafał Wolski.

8'
W odpowiedzi równie niecelnie dorzucał futbolówkę w pole karne Bojan Letić.

7'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego Rafała Wolskiego bardzo niedokładne.

5'
Początek meczu bardzo spokojny w wykonaniu obydwu drużyn.

3'
W odpowiedzi przyjezdni przeprowadzili oskrzydlający kontratak, który zakończył się zbyt mocny podaniem.

2'
Pierwsza ofensywna akcja Polaków. Daniel Dziwniel opanował futbolówkę, ale obrońca gości uprzedził zawodnika Ruchu Chorzów.

1'
Arbiter Kralovic ze Słowacji rozpoczął spotkanie.

Oto wyjściowa jedenastka gości:

W takim zestawieniu zaczęli podopieczni Marcina Dorny:

- Cieszymy, że po dłuższej przerwie znowu zagramy na naszym stadionie - na stadionie Cracovii. Cieszymy się, że możemy się spotkać, popracować trochę przed meczem z bardzo dobrym zespołem, który umożliwi zweryfikowanie umiejętności zawodników i pokaże, jak wyglądamy jako drużyna w 2014 roku. Przypomnę, że to nasze drugie spotkanie w tym roku, tym bardziej jest wartościowe - wyjaśniał selekcjoner reprezentacji Polski U-21.

Jedyna zmiana w składzie to powołanie Dominika Kuna w miejsce Pawła Dawidowicza, który z kolei dołączył do pierwszej reprezentacji Adama Nawałki.

- Nie ukrywam, że to powołanie bardzo mnie cieszy. Tak samo w przypadku Arkadiusza Milika i Karola Linettego, którzy są w pierwszej drużynie. Gdyby ich tam nie było, na pewno byliby z nami - przyznał Dorna.