Trzecie miejsca Polaków w zawodach Grand Slam w judo

Sporty walki
Daria Pogorzelec/ fot. PAP

Daria Pogorzelec (78 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg) zajęli trzecie miejsce w rosyjskim Tiumeniu w zawodach Grand Slam w judo, zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich Rio 2016. W ich kategoriach triumfowali Brazylijczycy Mayra Aguiar i Rafael Silva.

W decydujących walkach Pogorzelec wygrała z Chinką Li Yang, która po otrzymaniu czwartej kary shido została zdyskwalifikowana, zaś Sarnacki pokonał przez ippon Niemca Svena Heinle. Pojedynek trwał zaledwie 32 sekundy.

Wcześniej oboje Polacy wygrali po dwie walki i po jednej przegrali. W niedzielę startował też Łukasz Błach (81 kg), ale odpadł w eliminacjach.

Turniej Grand Slam był ostatnim sprawdzianem przed sierpniowymi mistrzostwami świata w Czelabińsku. Podopiecznych trenerów Anety Szczepańskiej (kobiety) i Piotr Sadowskiego (mężczyźni) czekają jeszcze zgrupowanie we Włoszech i na Słowenii.