MŚ w szermierce. Drużyna florecistek nie zdobędzie medalu

Nasze florecistki odpadły w ćwierćfinale/ fot. PAP

Polskie florecistki przegrały w ćwierćfinale z ekipą Korei Płd. 34:45 i nie zdobędą medalu w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata w Kazaniu.

Biało-czerwone, w składzie: Karolina Chlewińska, Magdalena Knop (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Martyna Synoradzka i Małgorzata Wojtkowiak (obie AZS AWF Poznań), rozpoczęły rywalizację od 1/8 finału. W tej fazie pokonały Japonki 45:42. W ćwierćfinale podopieczne trenera Pawła Kantorskiego zmierzyły się z sąsiadkami z rankingu światowego. Na planszy przewaga Azjatek była wyraźniejsza niż jedno miejsce w klasyfikacji FIE. Prowadziły one już od pierwszego pojedynku, m.in. 5:1, 12:6, 25:13.

Nadzieje Polek odżyły w siódmej rundzie, kiedy Wojtkowiak pokonała Minę Kim 7:2 i zmniejszyła straty do sześciu trafień (24:30). Jeszcze bliżej rywalek były po kolejnym pojedynku Chlewińskiej z Hyun Hee Nam (31:35), ale Synoradzka w ostatniej walce nie potrafiła odwrócić losów meczu. W zmaganiach o miejsca 5-8 biało-czerwone na początek spotkają się z Niemkami.

Drużyna florecistek w 2010 roku w Paryżu zdobyła ostatni, srebrny, polski medal mistrzostw świata. We wtorek szansę na miejsce w czołowej trójce stracili już też floreciści. Ostatnią nadzieją biało-czerwonych na podium w Kazaniu będą środowe turnieje drużynowe w szpadzie.