Pawlicki zwycięzcą półfinału w Rawiczu w IMP na żużlu

Żużel
Piotr Pawlicki/fot.Cyfrasport

Piotr Pawlicki zwyciężył w poniedziałęk w Rawiczu w półfinale indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Zawodnik Fogo Unii Leszno był klasą dla siebie. Wygrał wszystkie biegi, zgromadził 15 punktów i wyprzedził o trzy Bartosza Zmarzlika ze Stali Gorzów. Najniższe miejsce na podium zajął Norbert Kościuch z GKM Grudziądz.

Natomiast do ustalenia kolejności na miejscach od czwartego do ósmego konieczne było rozegranie czterech biegów dodatkowych. W pierwszym z nich wykluczony został Kacper Gomólski za spowodowanie upadku Krystiana Pieszczka. Natomiast w trzecim na ostatnim łuku Szymon Woźniak zaatakował Gomólskiego. Sędzia Leszek Demski wykluczył Woźniaka i zaliczył dwa punkty Gomólskiemu.

Przełożone z minionego czwartku zawody trwały bardzo długo. Głównie ze względu na upadki, defekty oraz opady deszczu. Dłuższa przerwa związana była z dwoma upadkami Oskara Fajfera z Unibaksu Toruń w biegu jedenastym. Po pierwszym, groźnie wyglądającym, zawodnik wstał o własnych siłach. Na tor wjechała karetka pogotowia. Fajfer zdecydował się jednak kontynuować rywalizację. W kolejnej próbie zanotowano upadki właśnie jego i Mateusza Szczepaniaka. Żużlowiec Unibaksu został też ukarany żółtą kartką za kopnięcie rywala na pierwszym łuku.

Ostatecznie Fajfer trafił jeszcze podczas trwania zawodów do szpitala. Wstępnie ustalono, że doznał pęknięcia barku.

Do finału w Zielonej Górze awansowała czołowa siódemka z Rawicza. Pierwszym rezerwowym jest Szymon Woźniak.