Wielki awans Nibalego. Kwiatkowski dziesiąty!

Zwycięzca Tour de France Włoch Vincenzo Nibali awansował z 40. na drugie miejsce w rankingu (UCI) / fot. PAP

Zwycięzca Tour de France Włoch Vincenzo Nibali awansował z 40. na drugie miejsce w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Michał Kwiatkowski spadł z siódmej na dziesiątą pozycję, a Rafał Majka jest 29. Liderem pozostał Hiszpan Alberto Contador.

Hiszpański kolarz Tinkoff-Saxo, który z powodu ciężkiej kontuzji musiał wycofać się z Tour de France, zgromadził dotychczas 407 punktów. Nibali (Astana) - zdecydowanie najlepszy zawodnik Wielkiej Pętli - ma na koncie 392. Trzeci jest Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar) - 382.

O trzy miejsca, na dziesiąte, spadł Michał Kwiatkowski, który w klasyfikacji generalnej TdF zajął 28. lokatę.

Duży awans zanotował natomiast jeden z bohaterów zakończonej w niedzielę imprezy Rafał Majka. Zawodnik Tinkoff-Saxo, który wygrał dwa bardzo ciężkie etapy i został najlepszym "góralem" Tour de France, awansował z 43. na 29. miejsce.

W klasyfikacji UCI brane są pod uwagę tylko wyścigi rangi World Tour, których w sezonie jest 28.