Brytyjskie media: Celtic zniszczony w Polsce

Kibice Celtiku Glasgow przeżyli prawdziwy koszmar na Łazienkowskiej/fot.PAP

Brytyjskie media skrytykowały postawę Celtiku Glasgow w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów z Legią w Warszawie. Szkocki zespół przegrał aż 1:4. "Celtic zniszczony w Polsce" - napisano na stronie "Sky Sports".

Goście prowadzili na Łazienkowskiej po trafieniu Calluma McGregora już w ósmej minucie, ale później dwie bramki zdobył Miroslav Radovic, a po jednej Michał Żyro i Jakub Kosecki.

"Ronny Deila poniósł koszmarną pierwszą porażkę na stanowisku trenera mistrzów Szkocji" - napisali dziennikarze BBC.

Jak dodali, "gdyby nie heroiczna postawa w kilku sytuacjach bramkarza Frasera Forstera, mogło być jeszcze większe zakłopotanie".

W drugiej połowie pomocnik Legii Ivica Vrdoljak nie wykorzystał dwóch "jedenastek". Goście grali od 44. minuty w dziesiątkę - czerwoną kartkę za faul przed polem karnym zobaczył Nigeryjczyk Efe Ambrose.

Rewanż odbędzie się 6 sierpnia na obiekcie Murrayfield w Edynburgu, bowiem stadion mistrzów Szkocji jest jedną z aren Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej.

"Celtic potrzebuje monumentalnego występu na Murrayfield" - podkreślono na stronie BBC.

Suchej nitki na mistrzach Szkocji nie zostawił "Sky Sports".

"Celtic zdemoralizowany w Polsce" - głosi tytuł tekstu, a kolejne zdanie mówi o "zniszczeniu" Celtiku.

"Nikt nie spodziewał się tak tragicznego występu" - dodali dziennikarze "Sky Sports".

Jak podkreślono w opisie meczu, piłkarze mistrza Szkocji wiedzą, że ich wycieczka do Polski mogła skończyć się jeszcze gorzej.