Puchar MON: Konrad Dąbkowski najlepszy w pojedynku sprinterów

Konrad Dąbkowski pierwszy przekroczył linię mety. /fot. proteam.mks.polkowice.pl/

Konrad Dąbkowski (ActiveJet Team) po finiszu z peletonu zdobył Puchar Ministra Obrony Narodowej! Wyścig rozgrywany w Szydłowcu posiadał kategorię 1.2 UCI i znajdował się także w kalendarzu Pro Ligi. Drugie miejsce zajął reprezenntant CCC Polsat Polkowice Grzegorz Stępniak.

Tegoroczna, 53. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Ministra Obrony Narodowej, została rozegrana na trasie wokół Szydłowca. Kolarze wystartowali z Rynku Głównego, gdzie znajdowała się także meta. W końcówce czekało pięć krótkich, 6 kilometrowych rund.

Przez większość wyścigu na czele utrzymywali się: Piotr Wojciechowski (Mexller) oraz Andrzej Bartkiewicz (Sante BSA Ziemia Brzeska). Duet zgodnie współpracował, ale w peletonie zbyt wiele ekip miało interes w tym, by skasować czołówkę. Ostatecznie doścignięto ich na 50 kilometrów przed metą.

Kontrować próbowali m.in Mateusz Nowaczek (Sante BSA Ziemia Brzeska), Mariusz Witecki (Mexller), Kamil Gradek i Paweł Bernas (BDC MarcPol), ale żadna z tych akcji nie powiodła się.

Na ostatnich 10 kilometrach, swoich sił spróbował także Adam Stachowiak. Kolarz BDC MarcPol, musiał uznać jednak wyższość sprinterów i został doścignięty na 3 km przed linią mety.

Kreskę jako pierwszy przeciął Konrad Dąbkowski (ActiveJet), który pokonał swojego najgroźniejszego rywala Grzegorza Stępniaka (CCC Polsat Polkowice) i Erika Baskę (Dukla Trencin Trek).