Wisła kontynuuje zwycięski marsz

/ fot. CyfraSport

Trzecie z rzędu zwycięstwo Wisły Kraków stało się faktem. Tym razem Biała Gwiazda na własnym boisku ograła świetnie spisujący się GKS Bełchatów 1:0 po bramce Rafała Boguskiego. Gospodarzom nie przeszkodziła nawet czerwona kartka, którą w drugiej połowie zobaczył Alan Uryga.

Choć obie drużyny przed rozpoczęciem spotkania były sąsiadami w tabeli z 12 punktami na koncie, to faworyt piątkowego meczu był tylko jeden. Krakowska Wisła w ostatnich tygodniach jest w bardzo dobrej formie i spotkaniem z GKS-em miała potwierdzić, że w tym sezonie będzie liczyła się w walce o mistrzostwo. W ostatniej kolejce Biała Gwiazda rozbiła Pogoń Szczecin i to samo miała zrobić z zespołem z Bełchatowa.

Nastroje przed ostatnim meczem przed przerwą reprezentacyjną tonował rozgrywający Wisły Łukasz Garguła. - Nie chciałbym pompować balonika po meczu w Szczecinie. To już jest przeszłość, najważniejsze, że wygraliśmy, a forma widać, że rośnie. Póki co, przed nami ciężkie spotkanie z drużyną z Bełchatowa, w którym – mam nadzieję – potwierdzimy swoją dyspozycję - mówił przed meczem Garguła.

Biała Gwiazda od samego początku spotkania ruszyła na bramkę Arkadiusza Malarza i już w 10 minucie mogła wyjść na prowadzenie. Paweł Brożek w doskonałej sytuacji uderzył jednak nad bramką. Wysiłki Wiślaków przyniosły jednak skutek już w 25. minucie i po świetnej zespołowej akcji Boguskiego i Brożka, piłka trafiła do tego pierwszego, któremu pozostało tylko wbić piłkę do pustej bramki.

Zawodnicy z Krakowa mieli jeszcze później wiele sytuacji do podwyższenia wyniku, ale zamiast zdobyć kolejną bramkę...stracili zawodnika. Alan Uryga w ciągu kilku minut złapał dwie żółte kartki i musiał w 67. minucie opuścić plac gry. Od tej pory sytuacja na murawie nieco się zmieniła i zawodnicy gości mieli kilka okazji do zdobycia gola. Mimo ich wysiłków wynik się jednak nie zmienił i Wisła dowiozła 1:0 do ostaniego gwizdka sędziego.

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)

Bramki: Boguski (25')

Wisła: Michał Buchalik - Maciej Sadlok, Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki, Łukasz Burliga - Rafał Boguski, Alan Uryga, Semir Stilić, Maciej Jankowski, Łukasz Garguła - Paweł Brożek.

Bełchatów: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta - Łukasz Wroński, Grzegorz Baran, Patryk Rachwał, Kamil Poźniak, Michał Mak - Bartosz Ślusarski.