Siódmy złoty medal Rinera w MŚ w judo

Sporty walki
PAP

25-letni francuski judoka Teddy Riner (+100 kg) zdobył już siódmy złoty medal mistrzostw świata. W sobotnim finale pokonał w Czelabińsku Japończyka Ryu Shichinohe. Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) odpadł w eliminacjach.

W eliminacjach Riner wygrywał z dużą łatwością, z kolei w półfinale potrzebował zaledwie 50 sekund na zwycięstwo nad Brazylijczykiem Rafaelem Silvą. To była powtórka finału z MŚ 2013 w Rio de Janeiro. Największy opór Francuzowi postawił dopiero Shichinohe. Azjata przegrał, bo dostał trzy kary shido, czwarta skutkowałoby jego dyskwalifikacją, ale niespełna 40 sekund przed końcem był bliski uzyskania yuko.

W 1/8 finału Shichinohe wyeliminował Sarnackiego, pokonując go przez ippon. Wcześniej Polak potrzebował zaledwie 67 sekund na wygranie z Kuwejtczykiem Huseinem Misrim.

Turniej indywidualny czempionatu Polacy zakończyli z brązowym medalem Katarzyny Kłys (70 kg). W niedzielę odbędą się zawody drużynowe z udziałem Polek. O ćwierćfinał podopieczne Anety Szczepańskiej walczyć będą z Brazylią.