Nudy przy Bułgarskiej. Lech zremisował z "Pasami"

PAP

Lech Poznań zremisował na własnym stadionie 1:1 z Cracovią Kraków w meczu 7.kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Przy Bułgarskiej wielkiego widowiska piłkarze nie pokazali, a wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy.

W meczu z Cracovią po raz ostatni drużynę z Poznania poprowadził Krzysztof Chrobak, bo w środę z kontrakt z Kolejorzem podpisał Maciej Skorża. Z pewnością trener liczył na zwieńczenie swojej krótkiej pzygody w roli pierwszego szkoleniowca zdobyciem kompletu punktów.

Lech zgromadził dopiero dziewięć punktów, a przed spotkaniem z "Pasami" zanotował dwa remisy. Kolejorz przystąpił do spotkania bardzo osłabiony. Na liście nieobecnych znajdowali się m.in. Burić, Wołąkiewicz czy Trałka.

Budziński otworzył wynik

Pierwsza połowa spotkania przy Bułgarskiej nie zachwyciła. Lech oddawał sporo strzałów z dystansu, ale niewiele z nich trafiło w światło bramki. Kilkurotnie próbowali Gergo Lovrencsics oraz Szymon Pawłowski, ale do bramki pierwszy piłkę wpakował Marcin Budziński.

Zawodnik Cracovii w 22. minucie z łatwością ograł Henriqueza i uderzeniem z dystansu pokonał Krzysztofa Kotorowskiego. Lech po stracie bramki zrobił niewiele, ale w 45. minucie po strzale Lovrencsicsa wylądowała na poprzeczce. Lech nie zachwycił w pierwszej odsłonie, ale w tym sezonie to norma.

Lech poniżej oczekiwań

Ledwo Szymon Marciniak odgwizdał początek drugiej połowy, a już mieliśmy remis. Vojo Ubiparip zagrał prostopadłą piłkę do Kaspera Hamalainena. Fin ze stoickim spokojem minął wychodzącego z bramki Krzysztofa Pilarza i doprowadził do wyniku 1:1.

Chwilę później gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale Hamalainen uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć golkipera Cracovii po raz drugi. Lech nie zaskoczył w drugiej odsłonie, a postawa podopiecznych Krzysztofa Chrobaka była wręcz rozczarowująca. Piłkarzy schodzących do szatni żegnały zasłużone gwizdy.